STYLELIFE / Stylekids


6 Tavaszi hangulatú tipp a gyerekszobába

  • 2015. január 20.

A tél kezd lecsengeni és szépen, lassan mi is elkezdünk felébredni az ünnepi álomból és a hideg okozta borongós hangulatból. Ilyenkor én valahogy mindig késztetést érzek arra, hogy frissítsek. Szeretem ilyenkor az otthonomat is valamivel feldobni. Lássuk csak mik, azok a tippek, amivel a gyerekszobát is felrázhatjuk.

olvass tovább

Keresztmaminak lenni

  • 2015. január 20.

Amikor a nővérem felkért a keresztanya szerepre, fogalmam sem volt, hogy pontosan hogyan és miként kell ezt a feladatot ellátni. Azt azonban tudtam, hogy innentől kezdve nekem is felelnem kell valakiért, akivel születésétől kezdve ismerkedem. Emlékszem, csak ültem és azon tűnődtem, vajon alkalmas leszek e erre. Hiszen ennek a kis emberkének a szülei után én következem. Rám kell, hogy számítson bármi is történjen vele.

olvass tovább

Apa és anya szerepe a háztartásban

  • 2015. január 17.

A Pick Szeged Zrt. országos, reprezentatív kutatásában arra kereste a választ, hogy milyen formában jelenik meg a gondoskodás a családok hétköznapjaiban, és van-e különbség édesanya és édesapa szerint az egyes foglalatosságok fontossága között. A felmérésből egyértelműen kiderült, hogy a gyermekkel közös élmények, a gyermek nevelése okozza a legtöbb örömet az édesanyáknak, és hogy a gondoskodásra fordított időnek és energiának hála, boldogabbak lesznek a családtagok.

olvass tovább

A jóéjt puszi

  • 2015. január 15.

A gyermek életének első hat éve alapozza meg a szeretet-kultúráját, magatartását, idegrendszeri fejlődését, s mindezt alapvetően meghatározza az anyával való kapcsolata. A simogatás, ölelés és a jóéjt puszi biztonságérzetet és bizalmi légkört teremtenek – és igazi örömet okoz az édesanyáknak és gyermekének. A Conness Strategy kutatócéggel lefolytatott kutatása során a Pick azt vizsgálta, hogy milyen tevékenységek teszik boldoggá az édesanyákat a gondoskodás keretében elvégzett feladatok közül; az első helyen áll a jóéjt puszi.

olvass tovább

Mi legyen a gyerek neve?

  • 2015. január 13.

Valószínűleg minden kislány ábrándozik arról kiskorában, hogy hogy fogják majd hívni a gyerekeit. Általában a babák becézgetésével kezdik ezt a lányok, már persze azok, akik rendes kislány módjára játszanak babával, és nem inkább a fiútesóval szeretnek fáramászni. Vannak kitartóak, akik minden körülmények között ragaszkodnak az első elképzeléshez, de legtöbben azért el tudjuk engedni az első ötleteket

olvass tovább

Ayurvédikus Babamasszázs

  • 2015. január 07.

Az indiai babamasszázs sok ezer éves hagyományt ápol. Az indiai társadalomban a mai napig aktívan alkalmazzák a mamák a babamasszázst, és nem csak addig a korig, amíg a baba el nem indul, és fel nem fedezi környezetét ! Addig, amíg a masszázs jólesik mindkét félnek.

olvass tovább

Babakelengye képekben kismamáknak

  • 2015. január 04.

Az alábbi képes összeállításban szeretnénk segíteni a kismamáknak néhány alapvető babakelengye termék beszerzését illetően, amikre szinte biztos hogy szükségetek lesz. Nem is hinnénk, de sokszor még a második babájukat váró anyukák is találnak olyan kiegészítő felszerelést, amit korábban nem tudtak megvásárolni, vagy épp úgy gondolták nem lesz rá szükségük, most mégis megvennék. Nyilván a végtelenségig lehetne bővíteni a listát, mi most mégis csak a legszükségesebbekre szorítkoztunk, jó böngészést!

olvass tovább

Ha nehezen csúszik le a gyógyszer

  • 2015. január 02.

Emlékeztek a Mary Poppins híres dalára? “”Csak egy kis cukor kell és lemegy az orvosság…” Hát bizony. Ahogy jön a tél és a hideg, az influenza, megfázás és torokfájás is egyre gyakoribbá válik. Nálunk is éppen megvolt ebből az első felvonás a múlt héten. Ha pedig megbetegszünk, akkor a tabletták és kapszulák is elkezdenek tornyosulni a polcunkon. Ekkor pedig gyakran felmerül a gyógyszerek nehéz lenyelésének problémája, nemcsak a gyerekek, de néha még a felnőttek életében is.

olvass tovább

Így öltöztesd a babát, hogy ne sírjon

  • 2015. január 02.

A kórházból való hazatérés után feleszmélünk, hogy mostantól mindent nekünk kell megoldani a babával kapcsolatban. Nincsenek ott a csecsemőgondozók, akiktől bármit meg lehet kérdezni, jobb esetben az elején segít egy tapasztalt Nagymama vagy egy Testvér, esetleg a védőnő, de a hétköznapokban egyedül kell ellátnunk gyermekünket. Ott fekszik a pelenkázón az a pici emberke, akit mindentől óvunk, hát még attól, hogy esetleg megrántsuk a karját vagy a lábát, mert nem megy bele rögtön a hosszú ujjú body-ba, vagy a rugdalózóba. A szoptatásról, köldökápolásról, pelenkázásról információk hada talál meg bennünket – főleg első gyerekes Anyaként -, de arról, hogy a baba öltöztetésének és vetkőztetésének mi a leggyorsabb és legkíméletesebb módja, keveset lehet olvasni. Pedig köztudottan ez a két dolog a baba által nem kedvelt tevékenységek közé tartozik.

olvass tovább