STYLELIFE / Stylekids


A mai gyerekek túlterheltsége

A mai rohanó világban azt tapasztalom, hogy a gyerekre egyre nagyobb nyomás helyezedik már egész kicsi koruktól kezdve. Már óvodás korban nyelvet tanulnak, ha pedig bekerülnek iskolába, mindenféle külön szakköre mennek suli után. Így gyakran estére érnek haza, és akkor fognak bele a lecke megírásába. Másnap pedig kezdődik újra. Ma már egyre jobban növekszik a tanórák száma is, így egyre többet kell teljesíteniük.

olvass tovább

5 dolog, amit ne kérdezz meg egy várandós nőtől!

  • 2024. április 12.

Kétségtelenül az egyik legcsodálatosabb dolog, ami egy barátunkkal vagy rokonunkkal történet, ha gyermeket vár. Emiatt általában nem csak a leendő szülök, hanem mind az ismerősök és családtagok heves izgalomban szoktak kitörni, és kiemelt figyelmet szentelnek a kismamának. Fontos azonban szem előtt tartani, hogy vannak olyan témák/kérdések, amiket nem feltétlenül kell feszegetni a babavárással kapcsolatosan, mert lehet, hogy a másik felet vagy saját magunkat hozzuk kellemetlen helyzetbe ezáltal.

olvass tovább

Vajon jó anya vagyok?

Édesanyának lenni nem könnyű mesterség. Néha magam is úgy érzem, inkább művészet. Attól a perctől fogva, amikor megfogan az új élet, mérlegelnünk kell, döntéseket hoznunk, és viselnünk a felelősség hatalmas súlyát. Persze jó esetben van mellettünk egy társ, akivel megoszthatjuk ezeket a terheket, de ezzel együtt sincs könnyű dolgunk.

olvass tovább

Szétmentünk, mert nem lehetett gyerekünk

  • 2023. december 17.

Van olyan, hogy egy pár biológiailag „nem illik össze”, azonban egy másik párkapcsolatban minden probléma nélkül lehet gyermekük. A meddőség egy olyan erőpróba, amely akár nagyon meg is erősítheti a kapcsolatot, de az ellenkezője sem kizárt.

olvass tovább

Fel lehet készülni az anyaságra? Ha igen, hogyan?

  • 2023. november 16.

Bármennyire is vágyunk egy gyermekre, nehéz valóban felkészülni a várandósság időszakára és az azt követő kismama létre. A kisbaba fejlődésével egyszerre változik az anyai test és a lélek is. Mindkettő törődő figyelmet és türelmet igényel. Az énből “mi” lesz és ezzel jön a megannyi félelem, kétely és kérdés is. Hogyan lehet ebben a sok változással járó időszakban a testet és lelket is harmóniában tartani? Ebben segít Zágoni Bettina perinatális szakember és Jeges Jutka kismama és baba-mama tornaoktató.

olvass tovább

Egy gyerek nem gyerek?

  • 2023. november 03.

Hazánkban a rendszerváltás óta fogy a népesség, az átlagos gyermekszám ma családonként 1,4 körül van. Ismeretségi körünkben is tapasztalhatjuk, amit a számadatok mutatnak: számos családban a szülők „csak” egy gyermeket vállalnak, akik így egykeként nőnek fel, testvérek nélkül.

olvass tovább

Az anyaságra ráhúzott jelzők

  • 2023. október 20.

Újdonsült anyukaként, vagy kismamaként, mikor a munkahelyre sem kell bejárnunk, mi mást is tehetnénk a babatermékek nagybevásárlása mellett, minthogy böngésszük a baba-mama oldalakat, és próbáljuk leszűrni az információhalmazban a számunkra érdekes, értelmes és reális tartalmakat, melyek segítenek eligazodni az anyaság útvesztőjében. Igen ám, ekkor találjuk szembe magunkat az alábbi cikkek tömkelegével, miszerint egy anyának semmire sincs ideje, luxus számba megy a hajmosás, szalad a ház, és szervezetlen, rendezetlen az életünk.

olvass tovább

Elfogadni a segítséget

  • 2023. október 13.

Egy gyermek életében többször adódik olyan helyzet, hogy szükséges segítséget nyújtanunk a tevékenységéhez. Talán nem egyértelmű elsőre, hogy a segítséget nem csak kérni nehéz, hanem sokaknak elfogadni sem. Ezt gondoljuk most át, közösen.

olvass tovább

A nagyszülők szerepe

  • 2023. július 11.

Gyermekként részese lehettem egy melegséggel teli nagyszülők szeretetének. Igaz, már az egyik nagyszülőm nincsen közöttünk, de mindig emlékezni fogok azokra az időkre, amikor biciklivel értem jött az óvodába. Soha nem fogom elfeledni, a nagyival gyúrt tésztákat, amiket a babáimnak készítettünk. Még mindig, emlékszem rá.

olvass tovább