Az életed filmje mozi vagy valóság?
Egyszer egy öreg tibeti orvos azt mondta, hogy "Rendező legyél az életben, és ne színész." A színész belülről látja a jelenetet, a rendező pedig kívülről az egész színdarabot.
olvass továbbKövess minket Facebookon.
bezárom
Egyszer egy öreg tibeti orvos azt mondta, hogy "Rendező legyél az életben, és ne színész." A színész belülről látja a jelenetet, a rendező pedig kívülről az egész színdarabot.
olvass továbbA Tíz Eszkimó című színdarabot Grecsó Krisztián írta azután, hogy a Katona József Színház igazgatója és rendezője Máté Gábor, felkérte őt egy olyan darab megírására, ami elejétől a végéig a mai magyar társadalomra reflektál. A bemutató 2022. december 17-én volt, az előadás pedig szünet nélkül 1 óra 35 perces. Kicsivel több mint egy évvel később, 2023. december 31-én láttam, és az ijesztő benne az, hogy mennyire aktuális még mindig.
olvass továbbSzeptember 26-án debütál a Radnóti Színházban Valló Péter rendezésében, az Egy csepp méz. Az angolszász színházi közegben rendkívül népszerű színdarab fókuszában egy anya-lánya kapcsolat áll. Két erős nő, akik szabadulni akarnak a másiktól, de képtelenek elengedni egymást. Nem kívánt terhesség, előítéletek, szenvedélybetegség, szerelem és csalódás, vágyak, szenvedély és egy sor a társadalom peremére sodródott ember találkozása egy szuterénben.
olvass továbbEgyszer egy öreg tibeti orvos azt mondta, hogy "Rendező legyél az életben, és ne színész." A színész belülről látja a jelenetet, a rendező pedig kívülről az egész színdarabot.
olvass továbbNicole Kidman kifinomult stílusával, és különleges bájával egy csapásra a nézők kedvencévé vált, és pályája kezdete óta töretlen sikernek örvend, legyen szó filmekről vagy a zenéről. Az ausztrál színésznő számos színdarabban szerepelt, azonban leggyakrabban filmekben láthatjuk, amelyek közül most a tíz legjobbat össze is gyűjtöttük az 50. születésnapja alkalmából!
olvass továbbA 19. század egyik legnagyobb orosz drámaírója Anton Pavlovics Csehov volt. Olyan színdarabokat köszönhetünk neki, mint a Három nővér, a Sirály, vagy a Ványa bácsi. Művei közül nem egyet játszottak/játszanak a magyar színpadokon is a mai napig. A kedvenceinket idézzük tőle, a teljesség igénye nélkül.
olvass továbbMi tétovázás nélkül kijelentjük, hogy a tehetséges francia színésznő élő legenda. Tizenhárom éves kora óta láthatjuk különböző színdarabokban és filmekben, mindeközben felnevelt két gyermeket és időtálló stílusával meghódította a divatvilágot is. Népszerűsítette az ikonikus Chanel No. 5 parfümöt, volt a Louis Vuitton arca, és még ma is Yves Saint Laurent legnagyobb múzsájának tartják. Tisztelegve munkássága előtt, összeállítottunk egy stílusevolúciós képgalériát róla, a nagybetűs Nőről.
olvass továbbCsabai Márk, tehetséges író kollegánk, gondolt egyet és írt egy színdarabot, amit aztán színpadra is állított egy zseniális rendezőnő segítségével, nem is akárhogy és nem is akármekkora nevekkel.
olvass továbbA bábjáték eredete messzire, egészen az ókorig nyúlik vissza, Ázsiában és Európában igen régóta ismerik. Egyes népeknél a rituális drámákban, a misztériumjátékokban az isteneket és szellemeket jelenítettek meg bábokkal, később a karácsonyi betlehemezés során is előkerültek, majd komikus színdarabok főszereplőivé váltak. A régi magyar nyelvben az alak szó jelentette a bábot.
olvass továbbNyolc veszélyes nőt zárt össze az ítéletidő egy vidéki kúriában, valahol Franciaországban. A nyolc nőnek valamilyen módon köze van egymáshoz. Anyák, lányok, testvérek, unokák, nagynénik, szeretők, sógornők vagy cselédek. Egy biztos, mindnyájuknak van titkolnivalója.
olvass továbbIdén az Allee Bevásárlóközpont a színdarabok különleges világát hívta segítségül a legújabb őszi divatkollekciók látványos bemutatásához.
olvass továbbLerágott csontnak tűnhet a Mikve című darab, hisz a Pesti Színház 2010-ben mutatta be, de ami, jó amellett nem lehet elmenni szó nélkül. A Mikve pedig brutálisan jó.
olvass továbbSipos József Kaland című filmje nem más, mint Márai Sándor azonos című színdarabjának adaptációja. A film középpontjában egy szerelmi háromszög áll: a neves orvosprofesszor (Gerd Böckmann, német tévés színész) fiatal és szép felesége (Marozsán Erika) beleszeret a professzor patronáltjába (Csányi Sándor).
olvass tovább