Az intimitás nem a szeretkezésről szól
Sokan azt gondolják, hogy az intimitás a szexről szól. Az intimitás valójában az igaz, teljes, lecsupaszított valód, a sebezhetőséged megmutatásáról szól.
olvass továbbSokan azt gondolják, hogy az intimitás a szexről szól. Az intimitás valójában az igaz, teljes, lecsupaszított valód, a sebezhetőséged megmutatásáról szól.
olvass továbbFélelmek, komplexusok, feldolgozatlan múlt, lelki sebek, ezek tarkítják, csúfítják lelkünket, lényünket átjárja a félelem. Félünk megnyílni, őszintének lenni, félünk feladni a szabadságunkat, a jól bejáratott, önállóan működtetett, egyszemélyes életünket. Az érzelmeket kimutatni veszélyes hazárdjáték manapság.
olvass továbbEgy kapcsolat kezdeti szakaszában nem mindig könnyű feloldódni. Nem mindig könnyű megmutatni a sebezhető oldalunkat, vállalni a hibáinkat. Valahol ez érthető, hiszen mind tartunk attól, hogy csalódni fogunk. Ugyanakkor fontos szem előtt tartani azt a tényt, hogy ha valódi kapcsolatra vágyunk, akkor vállalnunk kell ezt a kockázatot.
olvass továbbMindannyian sebezhetőek vagyunk, még akkor is igaz ez az állítás, ha foggal-körömmel küzdünk ellene. A sebezhetőségünk felvállalása az egyik legnagyobb erő, amire mindannyiunknak képessé kellene válnia, Ugyanis nincs intimitás sebezhetőség nélkül. Ettől függetlenül ugyanakkor azt is fontos megérteni, hogy miként lehetünk boldogok az érzelmeink tükrében?
olvass továbbAmikor kapcsolatba kerülünk másokkal, mindannyian bizonyos (tudattalan) technikákat használunk arra, hogy elkerüljük a lehetséges veszélyeket. Még akkor is, ha természetesnek érezzük ezeket a dolgokat, ez egy program, egy megtanult válasz, amely védelmet nyújt a fájdalom, mint például az elutasítás, szégyen, lelepleződés, közelség ellen. Ezek az ellenállási mechanizmusok segítenek fenntartani a biztonságot - akár észrevétlenül vagy függő módon.
olvass továbbSokszor látjuk azt, hogy nők már- már görcsösen próbálnak meg szexivé válni. Azonban az izzadtságszagú erőlködés ebben az esetben sem ér célt és be kell látni, hogy önmagában a szexiség mögött egészen mást dolgok állnak. Hogy mitől válik valaki vonzóvá az ellenkező nem számára az sokszor pont a személyiségéből adódik. Az önazonos viselkedés mindig tarol. De, hogy mi áll ennek a hátterében?
olvass továbbEljött az ideje az őszinte szavaknak, ne bújjon meg a kétség minden egyes találkozásban. Ne legyenek félbehagyott, bújtatott utalások, amikor a másik ember már éppen kötődni, bízni kezd, hogy „nem vagyok még túl az exen”, és „nem állok még készen egy új kapcsolatra”, mert ez egyáltalán nem fair.
olvass továbbAz őszinteség azt jelenti, hogy lecsupaszított lélekkel, semmit sem rejtve jelenek meg előtte. Mégsem vagyok nyitott könyv, nem akarja múlt- történeteimet újra és újra átlapozni, nem elemez ki semmit, nem vár magyarázatot, és nem ítél meg. Múltam csomagját a hátamon vittem, úgy érkezem a szerelem oázisára. Pihenni vágytam már, le akartam pakolni, akartam, hogy végre minden kósza mozaikdarabka helyére simuljon zaklatott életemben.
olvass továbbRengetegen küzdünk különféle gátlásokkal, szorongásokkal, de csak kevesen merünk igazán beszélni róluk. Miért? Mert gyengeségeinket vállalni önmagunk előtt, csak az egyik része, ha úgy tetszik, könnyebbik fele az önismereti munkánknak. Sebezhetőségünket, tökéletlenségünket mások előtt is bátran feltárni, kockáztatván azt, hogy így talán majd kevésbé fognak szeretni minket, na, az a tényleges feladatunk oroszlánrésze, amiből a legtöbben szeretnénk is inkább jól kimaradni.
olvass továbbÉn is látom, hogy a kelleténél talán többször csap össze a fejem felett a káosz-hullám. Sorozatban tör rám, aztán csak nézek, hogy ez a sok minden mégis, hogy jött össze? Szinte már kínosan nevetgélve huppanok le az ágy szélére. Miért az én csomagom mindez?
olvass továbbHa megengeded magadnak a sebezhetőséget az egyet jelent azzal is, hogy fogékonnyá válsz az érzelmi sérülésekre. Ugyanez történik akkor, amikor valakinek bizalmat szavazol. De akkor mégis miért tesszük ezt? Miért bízunk sokszor vakon másokban? A válasz pofon egyszerű: azért, mert emberek vagyunk.
olvass továbbHazudik az az ember, aki azt mondja, hogy nem fél teljesen kitárni a szívét. Ugyanis legtöbbünkben van egy gát, ami azt mondatja velünk, hogy megnyílni veszélyes.
olvass továbbA mentális fájdalmak közül kevés lehet rosszabb annál, mint amikor valaki a saját elméjének rabja. Értem ezalatt akár a skizofréniát, a bipolaritást, a depressziót vagy csak szimplán a fényes tudatát annak, hogy a külvilág reggel felvértezi magát a verbális és non-verbális fegyverek tárházával, majd egy erőteljes tűzharchoz hasonlóan, egész nap üríti ránk a töltényeit.
olvass továbbNehezen engedünk át bárkit a sebezhetőségének rétegein. Párkapcsolatokat próbálunk játszani, és úgy akarunk meghitt emberi kapcsolatokban létezni, hogy nem adjunk át egészen önmagunkat, nem köteleződünk el. A szívünk megnyitása nélkül pedig nincsenek igazi találkozások, nem létezik meghitt szeretetkapcsolat.
olvass továbbRitkán vagyunk olyan sebezhetők, és érzelmileg kiszolgáltatottak, mint amikor szeretünk és megnyitjuk a szívünket valaki felé, bízni kezdünk benne.
olvass továbbRengetegen küzdünk különféle gátlásokkal, szorongásokkal, de csak kevesen merünk igazán beszélni róluk. Miért? Mert gyengeségeinket vállalni önmagunk előtt, csak az egyik része, ha úgy tetszik, könnyebbik fele az önismereti munkánknak. Sebezhetőségünket, tökéletlenségünket mások előtt is bátran feltárni, kockáztatván azt, hogy így talán majd kevésbé fognak szeretni minket, na, az a tényleges feladatunk oroszlánrésze, amiből a legtöbben szeretnénk is inkább jól kimaradni. De vajon szükségünk van-e olyan szeretetre, amit csak akkor érdemlünk ki, ha ilyenek meg olyanok vagyunk és így vagy úgy viselkedünk?
olvass továbbHa óvatosan szeretsz, az nem bensőséges szerelem. Az csak rejtőzködés, önvédelem.
olvass tovább