Kulcsszó keresés /


A krónikus önszeretethiány tönkreteheti az életed

Maximalizmus, megfelelési kényszer, túlzott önkritika, önostorozás… a krónikus önszeretethiány néhány jellemző tünete. A probléma mélyen, a személyiségünk alapjainál gyökerezik. Ahol normál esetben egy egészséges önszeretet tápláló talaját találjuk, ott krónikus önszeretethiány esetén egy soha-be-nem-tömhető „lyuk” tátong. Az alanyi jogon járó szeretet és elfogadás helyén az a meggyőződés áll, hogy „tennem kell valamit azért, hogy jó legyek”. A rengeteg teperés, munka, energia-befektetés viszont nem tömi be a „lyukat”, nem hozza meg a „jó vagyok úgy, ahogy vagyok” érzését – legfeljebb csak rövid időszakokra. De akkor mi a kiút ebből az állapotból?

olvass tovább

Hogyan tanulhatsz a hibákból?

Amikor gyermekek voltunk, nem ismertünk lehetetlent, ahogyan a hibázás is, mint olyan, elkerülte a figyelmünket vagy egyszerűen csak nem törődtünk velük. Felnőttként viszont a hibáktól való félelmeink egyre mélyebben beleégtek a pszichénkbe. A megfelelés láthatatlanul átvette felettünk a hatalmat, pedig sokszor a kudarc, lehetőség arra, hogy fejlődjünk, nem kell megvédenünk magunkat tőle. Azok az emberek, akik képesek a hibáikból tanulni hatalmas személyes növekedésre tehetnek szert.

olvass tovább

Megállapodni, vagy megalkudni?

Mit jelent elköteleződni? Megállapodás, vagy megalkuvás? Kínzó szerelmi maximalizmus, elvárásoknak való végső megfelelés, fárasztó menetelés utáni pihenő? Révbe érés, vagy limitált idejű lehorgonyzás, ahonnan úgyis vesszük a sátorfánkat, és egyszer továbbállunk?

olvass tovább

6 dolog, amin a nők rengeteget aggódnak, pedig a férfiakat egyáltalán nem érdekli

Az ember mindig aggódik kicsit, amikor próbál a másikra jó benyomást tenni, vagy megfelelni neki, nincs ez másként abban az esetben sem, amikor próbáljuk meghódítani a kiszemelt férfit. Mert bizony ilyenkor rengeteg akadályba lehet ütközni, és ezekből a helyzetekből szeretnénk a lehető legjobban kijönni, ezért előkerül a maximalizmus, és rengeteg dolog miatt kezdünk stresszelni. Teljesen feleslegesen! Ugyanis számunkra ez a 6 dolog élet-halál kérdésnek tűnik, a pasikat viszont cseppet sem érdekli.

olvass tovább

Kedvenc receptem 8 személyre

Amikor főzünk a legfontosabb az, hogy szeressük, amit csinálunk. A maximalizmus, az elszántság tesz minket profivá. De ez mind nem elég, mert szükség van a jó alapanyagokra. Figyelembe kell venni a tradíciót, hagyományokat, mert ezek segítségével tudunk igazán jót alkotni. Ha még kreatívak is vagyunk hozzá, akkor fogunk a legnagyobbak közé emelkedni. Hogy csinálja ezt a Ford?

olvass tovább

Kegyetlen igazságok

Neked is eldugultak már a hallójárataid a sok tündérmesének tűnő történettől, miszerint csak jókor volt az illető, jó helyen és pillanatok alatt elérte élete legnagyobb álmát? Ha te is úgy gondolod, hogy több van a rózsaszín sztorik mögött, akkor tisztában kell lenned ezekkel a dolgokkal.

olvass tovább

Gondolatok Agatha Seymourtól - augusztus 8.

  • 2012. augusztus 08.

Az ember hajlamos arra, hogy úgy gondolja, hogy majd ha ott lesz, abban a bizonyos vágyott beosztásban, akkor kiválóan tud majd dönteni, végre megmutathatja nagyságát. Jómagam is sokáig gondoltam így, aztán amikor eltöprengtem azokon a személyeken, akiket kiválónak tartottam arra jöttem rá, hogy ők már azelőtt kiválóak voltak, hogy az emberek “felemelték” volna őket. Ezek a személyek nem csak a nagy feladatokat tudták kiválóan elvégezni, az élet minden apró rezdüléséhez ugyanazzal a maximalizmussal, profizmussal álltak hozzá s ezért választották ki őket nagyobb feladatokra.

olvass tovább