Kulcsszó keresés /


Szinte, de mégsem – SsangYong Torres EVX

A SsangYong Torres elektromos változatát, az EVX-et teszteltük, amelyről elmondható, hogy sokban hasonlít a benzines változatra, de mégsem ugyanaz. A különbség olyan, mintha egy ráncfelvarrott verzió lenne, de nem erről van szó. Az elektromos kivitel nemcsak meghajtásban, de külsőjében is jelentősen eltér. A másik érdekesség, hogy időközben a tulajdonosváltás miatt már nem is SsangYong a márkanév. Mivel az új KGM logó és név még nem jelenik meg a típuson, egyelőre mondhatjuk, hogy szinte SsangYong-ról van szó.

olvass tovább

Női téli kabát trendek – Szövet vagy ballon?

  • 2024. október 31.

A téli időszak beköszöntével sokan nézik át a ruhatárukat, és néhány darab frissítésével bizony teljesen új stílust hozhatnak be a mindennapi öltözködésükbe. A kabátválasztás kiemelt szereppel bír ezekben a hónapokban, hiszen nemcsak a ruhadarab hideg ellen véd, hanem az egész megjelenés meghatározó eleme is lehet. Mivel ez az, amiben az utcára lépünk, ezért a legtöbben igyekszünk változatossá tenni ilyen módon a külsőnket. Milyen szempontokat érdemes szem előtt tartani kabátválasztás során? A sportos vagy az elegáns használható ki jobban? Milyen színek és fazonok a befutók idén? Cikkünkben ilyen kérdéseknek járunk utána.

olvass tovább

Vajon Te is angyal vagy?

Angyalok léteznek. Sőt, vannak földi angyalok is, csak külsőre nem tudhatjuk, hogy kik azok. Nyilván szárnyuk nincsen, de rendelkeznek olyan különleges tulajdonságokkal, amelyek csak rájuk illenek. Ha elgondolkodtál azon, hogy te is földre szállt angyal lehetsz, csak nem vagy biztos a jelekben akkor most segítünk Neked. Íme 5 jel, ami igazolhatja a feltételezéseidet.

olvass tovább

A szépség relatív - mindannyiunknak mást jelent és ez pontosan így van jól

  • 2024. október 06.

Gyermekként a világra előítélet nélkül tekintünk. Senkiben nem keressük a hibákat, senkit nem ítélünk el. Aztán ahogy felnövünk egyre több lesz bennünk az ítélkezés, és az elvárás is. Valami megváltozik. Egy társadalmi nyomás telepszik ránk, és beleesünk abba a hibába, hogy idealizálunk, vagy éppen leminősítünk dolgokat, embereket pusztán a külsőségek alapján.

olvass tovább

A kalitkában született madarak azt hiszik, hogy a repülés betegség

Hiszünk-e abban, hogy a kezünkbe vehetjük az életünk irányítását, mert sok minden rajtunk, a mi választásainkon múlik? Vagy úgy véljük, hogy a körülményeknek, a környezetünknek, a múltunknak, a felmenőinktől hozott mintáknak kiszolgáltatottan, óhatatlanul be kell járnunk egy utat? Képesek vagyunk-e hosszú távon is kitartani a döntéseink mellett, akár külső elvárások ellenében, ha azok más irányba sodornának, mint amerre menni szeretnénk? Van-e elegendő autonómiánk? És, ha most még nincs, mit tehetünk azért, hogy megnövekedjen a belső (s vele együtt a külső) szabadságunk?

olvass tovább

A férfi egyszerű

Mindent csinálhatunk, de nem úgy. A mai férfi elvárás nagyjából egyenlő a nullával, így mindkét oldal alkalmazkodik. Abban a pillanatban, amikor eldöntöd, hogy Te most aztán kapcsolatot szeretnél, megfogalmazódik benned jó esetben valamilyen elképzelés.Nem felszínes, külsőségekről vagy az illető szemszínéről beszélek. Mély dolgokról, amelyek életszerűek. Olyanokról, amik nem csak valamicskék. 

olvass tovább

„Nevetek, de közben könnyezem” – Fájdalmakat rejtett Szécsi Pál mosolya

Örök, szeretetre vágyó, elhagyott kisfiú volt ő egész életében. Palika, ahogyan környezete nevezte, egész életében szerelmes volt. Végig a Nőt kereste, aki lehetett volna társa az életben, és pótolhatta volna anyját, aki elhagyta őt, és két testvérét. Szécsi Pál 1944. március 19-én született. A kisfiús sárm, és a vonzó külső mögött szomorú élettörténet húzódott. Egyéves volt, amikor zsidó származású apját kivégezték, anyja pedig három gyerekét elhagyva, elhatározta, hogy új életet kezd, Amerikába disszidált, és kilencszer ment férjhez.

olvass tovább

Tartani a határaidat belső döntés, nem külső harc

Vannak emberek, akik nem tartják tiszteletben mások határait. Hízelgéssel, jó szándéknak álcázott beleszólással („én csak jót akarok neked”), kíváncsiskodással, faggatózással, puhatolózással elérik, hogy a másik megnyíljon nekik, és olyasmit is elmondjon, ami nem tartozik rájuk. A megszerzett információ birtokában aztán elkezdhetik rejtetten irányítani, manipulálni a másikat.

olvass tovább