Kulcsszó keresés /


A hiperérzékenység nem mérgező tulajdonság

  • 2024. augusztus 04.

A hiperérzékeny emberek azért olyanok amilyenek, mert a központi idegrendszerük fokozottabban érzékenyebb, mint másoké. Akik ilyen kondícióval vannak megáldva, intenzívebben tapasztalják meg az érzelmi ingereket. Mi jellemzi még őket?

olvass tovább

Besokallás

Egyszer érkezett hozzám egy ügyfél, aki elmesélte, hogy rossz a kommunikációja. Senkivel nem tud normálisan beszélni. Senkihez nem tud normálisan szólni sem. Sőt, őszintén szólva, nem is akar. Volt már asszertív és egyéb kommunikációs tréningen, de nem segített. Nem tudta beépíteni.

olvass tovább

A legfinomabb zabpalacsinta receptek

  • 2024. március 09.

Mindenki hallott már a zab fantasztikus hatásairól: csökkenti a koleszterinszintet, a rák kockázatát, véd a szív- és érrendszeri betegségektől. Magas a rosttartalma és sokáig teltségérzetet biztosít. Rengeteg vitamint, ásványi anyagot és antioxidánst tartalmaz, valamint gazdag szénhidrát- és fehérjeforrás is. Jótékony hatással van az idegrendszerre, rendszeres fogyasztása jót tesz a hajnak és a bőrnek is. Ráadásul elkészítése gyors és egyszerű. Ha a hagyományos zabkása helyett valami különlegesebbet ennél, érdemes kipróbálni a zabpalacsintát.

olvass tovább

Az autizmus: Egyedi személyiségek, egyedülálló világok

  • 2023. június 16.

Az autizmus spektrumzavar egy pervazív (az egész személyiségre kiterjedő), jellemzően veleszületett és egész életen át tartó fejlődési zavar, mely az idegrendszer eltérő fejlődéséből ered. Az autizmusban érintett gyerekek száma napjainkban folyamatosan emelkedik. Így a nevelőszülőknek, örökbefogadó szülőknek is fel kell készülniük rá, hogy a gyermekvédelmi rendszerbe bekerülő gyerekek között is emelkedni fog a számuk. Így elkerülhetetlen, hogy megfelelő információkkal rendelkezzünk a témában. Ma az autizmus jellemzőit vesszük át, hogy idejében felismerjük, ha a nálunk nevelkedő gyermeknél felmerül a gyanú az autisztikus érintettségre, és meg tudjuk neki adni a szükséges segítséget, fejlesztést.

olvass tovább

Az a nem mindegy, hogy hogyan reagálsz - Így kezeld a stresszes élethelyzeteket

  • 2022. november 21.

A stresszes helyzetekre való reakciónk nagyban meghatározza az életünk minőségét. Sajnos nem mindig tudjuk teljesen kontrollálni az érzelmeinket, különösen szorongást kiváltó körülmények között. Vannak azonban technikák arra, hogy lecsillapítsd az idegrendszeredet és elcsendesítsd a belső negatív hangot. Tiszta fejjel ugyanis mindent könnyebb kezelni.

olvass tovább

Így legyél mindig nyugodt és egészséges!

  • 2022. október 30.

Gyakran idegeskedsz? Az állandó stressz nem csak az idegrendszeredet meríti ki, de az immunrendszeredet is gyengíti. Hívd segítségül a Nutrilite™ Less Stress, More Yes és az Immuno étrend-kiegészítőt, hogy nyugodtabban és egészségesebben nézz szembe az őszi idő kihívásaival.

olvass tovább

Amit a hobbi sportolásról tudni érdemes Covid-19 fertőzés lezajlása után

  • 2020. december 04.

Valamennyi vírusfertőzés után csak nagyon óvatosan lehet elkezdeni a korábban rendszeresen végzett sporttevékenységeket. Különösen igaz ez a napjainkban zajló Covid-19 járvány esetén, hiszen a betegséggel összefüggésben számos keringési, légzőrendszeri és központi idegrendszeri szövődmény ismert. Tünetekkel járó és Covid-19 pozitív teszteredmény esetén 4-6 hét fizikai kímélet és ugyanennyi ideig a javasolt a szabadidősport mellőzése.

olvass tovább

Neuro-reumatológia, amikor a fájdalom a vezető tünet

  • 2020. november 06.

Magyarországon 1 millió ember küzd migrénnel, másik 1 millió fejfájással és szintén 1 millió azoknak a száma, akik krónikus derékfájdalommal élnek. A szakember szerint a fájdalom egy komplex idegrendszeri folyamat, amelynek részletesebb ismerete új lehetőségeket rejt az orvostudomány számára. Guba Katalin, a Medcity Egészségközpont neurológus-reomatológusa egy ritkán hallott kifejezést, a neuro-reumatológiát használja, mert úgy véli, hogy ezt a két területet együtt érdemes vizsgálni.

olvass tovább

Szilvás pite, ahogy nagyanyánk csinálta

  • 2016. augusztus 27.

Miért szeretjük a szilvát? A szilva a bélrendszer kéményseprője, az emésztés segítője, a székrekedés népi ellenszere, úgy frissen, mint aszalva. Magas a B-vitamin tartalma miatt képes nyugtatni az idegrendszert, tanulásnál segíti a koncentráltságot és karban tartja a memóriát. Csökkenti a vérnyomást, kiváló vértisztító, így jól hat a reumás és köszvényes bántalmakra. Magas kálium tartalma normalizálja a szívritmust, beállítja a vér lúg-egyensúlyát. A piacon édes, magvaválót vásárolj, ezeknek kisebb a savtartalma.

olvass tovább