Miért aludj meztelenül?
A meztelenül alvás mindig is egy kicsit tabu téma volt, de újabb kutatások meglepő dolgokra világítottak rá, mely hatással van egészségünkre is.
olvass továbbA meztelenül alvás mindig is egy kicsit tabu téma volt, de újabb kutatások meglepő dolgokra világítottak rá, mely hatással van egészségünkre is.
olvass továbbA Férfi és a Nő szexualitása már a gyermekáldás kiderülése után megváltozhat. Ennek általában mindenféle félelem áll a hátterében, pedig a gyermek a szexus alatt felszabaduló hormonokban és érzésekben imád fürdeni. De ezt majd máskor.
olvass továbbÉszrevetted már, hogy az első tavaszi napokon szinte lehetetlen nem jobban érezni magadat egy kicsit? Persze, hiszen ilyenkor a napfény elkerülhetetlenül belopakodik az életünkbe, ez az ősi kapocs pedig a természettel szinte azonnal felszabadítja a szervezetünkben a boldogsághormonokat. Ez a pozitív hatás nem csak népi tapasztalat, hanem tudományosan is igazolt tény: a napfény pozitív hatással van a szerotonin-termelésre, ami a jó hangulatunkért felelős hormon.
olvass továbbTudtad, hogy a szervezetünkben minden adott ahhoz, hogy boldognak érezzük magunkat? Nem csak egy szuperszámítógéppel rendelkezünk, ami az agyunk, hanem egy igazi gyógyszertárral, ami nem más, mint a testünk és a hormonjaink. Egyáltalán nincs szükség tudatmódosító szerekhez nyúlnod, ha jobban szeretnéd érezni magad. Ebben az írásomban szeretném megmutatni Neked a legegyszerűbb módját annak, hogy azonnal megváltoztasd a tested biokémiáját és jobban érezd magad. Ne hidd el, próbáld ki magad!
olvass továbbSzenvedéllyel, „hegyes fogakkal” marjuk egymás ajkát, és a kezdeti vonzalom módosult tudatállapotában képtelenek vagyunk szavakba önteni, amit érzünk. Intenzív testi vágy, vagy mindent elsöprő szerelem? Az szexuális vágy könnyen elhomályosít minden intuíciót, az ösztön és a hormonok játszanak velünk kegyetlenül édes játékot, egy ideált látunk, aki megrészegít, nem vagyunk beszámíthatók, ne is várja el senki, mert józan ítélőképességünket kint hagytuk a küszöbön kívül.
olvass továbbA legelső szerelmes találkozásban százezer perc várakozás rejlik, hormonok tombolása, egymás tekintetében elmerülés, és színtiszta vegytan. A szerelem kezdetben valóban rózsaszín, mámoros köd, és gyomortájon repkedő pillangók, és ez a kegyetlenül édes drog, függővé tehet, csak ízleljük egymást telhetetlenül, újabb és újabb szerelemmámor adagért esdekelve.
olvass továbbA pajzsmirigy rendszertelen működése, az általa termelt hormonok szintjének növekedése vagy csökkenése rengeteg problémát okozhat a szervezetben, amelyek olyan tüneteket produkálhatnak, melyekről elsőre talán nem is gondolnánk, hogy a pajzsmiriggyel van összefüggésben. Hogyan lehet ezt minél előbb kideríteni?
olvass tovább„Hiszem, hogy létezik szerelem első érintésre.” - Jelent meg a mondat egy farmermárka óriásplakátján a 2000-es évek elején, és a szlogenben több igazság rejlik, mint azt gondolnánk. Vonzalom, vágyak, mindent elsöprő szenvedélyek. Ágyban töltött hétköznapok, pajzán SMS-ek, erotika fűtötte éjszakák, aztán az önelvesztés, könnyáztatta kispárnák, elviselhetetlen kínok. Mi a közös bennük, ha a tárgyuk változhat?
olvass továbbEgymásba kapcsolódó tekintetek, pattogó szikrák, szerelmi tűzijáték, és színtiszta vegytan. Játszanak velünk a hormonok, a fellángolás aligha tudatos, és szakértők szerint a szerelemhormon két év után elillan, mintha csak feromon parfümöt fújt volna testünkre a szenvedély. A szerelem tudattalan, gyönyörű zuhanás, habkönnyű, rózsaszín pillecukor-álom, szép remények, együtt álmodás, közös jövő szövögetés.
olvass továbbPattognak a szikrák és tombolnak a hormonok a szerelem vegykonyhájában. A vonzalom azonban mesterségesen nem hozható létre, vagy megvan, vagy nincs. Fejlődését azonban elősegíthetjük, vagy éppen örökre meggátolhatjuk.
olvass továbbAz első találkozás különleges, szavakkal aligha leírható. Benne százezer perc várakozása van, egymás tekintetében elmerülés, hormonok hullámzása és színtiszta vegytan. Az első találkozás páráját, atmoszféráját kellene tartósítani, de nem ám dátumozva felrakni a kamra hátsó polcára, és soha nem elővenni többet.
olvass továbbVannak esetek, amikor összekeverjük az érzelmeinket, a vágyat vagy a szeretetet. De mi történik az agyunkban, amikor fizikai síkon vagyunk egymáséi egy másik emberrel?
olvass továbbA rózsát szokták hívni úgy is, hogy a virágok királynője, és a természet patikája. A francia orvosok rengeteg sok kutatás után megállapították, hogy a rózsát jobban ki kellene használnunk, a közérzetünk, és az egészségünk érdekében.
olvass továbbFüggetlenül attól, hogy valaki párkapcsolatban vagy szingliként éli mindennapjait, előfordulhat, hogy a szexuális élete nem éppen aktív, vagy nemes egyszerűséggel úgymond nem is létezik. Ez persze általában egyik helyzetben sem túl jó, nem véletlenül szokták tudni a testi élvezeteket nélkülözők napra pontosan megmondani, hogy mióta is tart ez az áldatlan állapot. Ráadásul ha ez így önmagában nem lenne elég, a szexmentes életnek vannak egyéb nem túl kellemes következményei is, amelyek közül most ötöt el is árulunk!
olvass továbbMindamellett, hogy kevés ember van, aki ne szeretné a jó szexet, az orgazmusnak számos jótékony hatása van az élvezeten túl is. Most nézzük meg, hogy miről is van szó pontosan.
olvass továbbVannak esetek, amikor összekeverjük az érzelmeinket, a vágyat vagy a szeretetet. De mi történik az agyunkban, amikor fizikai síkon vagyunk egymáséi egy másik emberrel?
olvass továbbAmikor randira készülünk, természetesen az egyik leglényegesebb és legaggasztóbb kérdés, hogy mit vegyünk fel. Tavasszal, amikor a természettel párhuzamosan ébredeznek az érzelmek és a hormonok is, tökéletes randi program lehet egy egyszerű, kényelmes séta a természetben, vagy napfényben fürdő belvárosban.
olvass továbbA rögtön ébredés utáni étkezés ad egy jóleső löketet az anyagcserének már a nap elején. A kulcs hozzávaló pedig a fehérje, ami csökkenti az éhségérzetet stimuláló hormonok szintjét, és energiával tölt fel. Következzenek a reggel finom és egészséges sztárjai.
olvass továbbGyakran rohanunk, és csak délután eszmélünk fel arra, hogy nem ebédeltünk semmit. Holott az ebéd majdnem olyan fontos, mint a reggeli, és ha átugorjuk, akkor roncsoljuk anyagcserénket, kárt teszünk vércukorszintünkben, és alaposan odateszünk a hormonoknak is. Fontos, hogy délben, vagy a kora délutáni órákban egészségesen táplálkozzunk, és ezzel többek között a hangulatváltozásokat is megelőzzük. Ha szeretnél pénztárcabarát megoldásokat, akkor gondolkodj előre, és készítsd el előző nap a másnapi üzemanyagodat! És persze szerezz be egy jó ételhordót!
olvass továbbA legtöbb jó dolog káros lehet, ha túlzásba visszük, így a tudósok szerint a túl gyakori maszturbálással is vigyáznunk kell.
olvass tovább