Kulcsszó keresés /


A legjobb Channing Tatum filmek

  • 2024. február 13.

Channing Tatum olyan kivételes ember, akinek sikerült előnyére kovácsolnia hátrányos helyzetét: munkásosztálybeli családba született, gyerekként figyelemhiányos hiperaktivitás zavarral és diszlexiával küzdött, kibukott a főiskoláról, majd sztriptíztáncosként dolgozott, végül azonban a sors úgy hozta, hogy megtalálta élete hivatását, és világhírű színész lett.

olvass tovább

4 dolog, amit az embereknek meg kell érteniük az ADHD-val kapcsolatban

  • 2023. augusztus 17.

Az ADHD, mint figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar kapcsán sokan még mindig szkeptikusak. Úgy képzelik el azt az egyént, akinél ez a probléma áll fent, mint egy kisgyereket, aki túladagolta a cukorkát. Holott ez a zavar valóban létezik és nem kevés nehézséget okoz annak, akinél diagnosztizálták. Egy kicsit jobban mögé nézve máris megértjük mi mindennel kell szembenéznie egy ADHD-s embernek.

olvass tovább

Az ADHD és az álmatlanság közötti kapcsolat

  • 2023. április 26.

A figyelemhiányos/hiperaktivitási zavar (ADHD) egy neurológiai fejlődési állapot, amelyet a nem kedvelt feladatok ellátásának nehézsége, a szervezetlenség, a hiperaktivitás és az impulzív viselkedés jellemez. Az ADHD-ban szenvedő embereknél előfordulhatnak elsődlegesen figyelmetlenségre utaló tünetek, elsődlegesen hiperaktív és impulzuskontrollt igénylő tünetek, vagy a kettő kombinációja.

olvass tovább

Top10: képek a születésnapos, mindig szexi Channing Tatum-ról

Channing Tatum olyan kivételes ember, akinek sikerült előnyére kovácsolnia hátrányos helyzetét: gyerekként figyelemhiányos hiperaktivitás zavarral és diszlexiával küzdött, kibukott a főiskoláról, majd sztriptíztáncosként dolgozott. Végül azonban a sors úgy hozta, hogy megtalálta élete hivatását, és világhírű színész lett, mindannyiunk legnagyobb örömére. Születésnapja alkalmából egy galériát állítottunk össze a mindig szexi és sármos színészről!

olvass tovább

Figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar (ADHD)

  • 2016. június 16.

„Hányszor mondjam még?” „Már megint?” „Szóltam, nem hallottad?” „Miért nem figyelsz oda?” Ismerősen csengő kérdések, előfordul, hogy napjában többször is elhangzanak. Különböző hangsúllyal, hangszínben és eltérő érzelmi töltéssel.

olvass tovább

Figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar II.rész

  • 2014. június 12.

Az utóbbi években kiemelt figyelemmel foglalkozik a pedagógia, a pszichológia és a pszichiátria tudománya az ADHD eredetének okaival, örökletes mivoltával és a „láthatatlan”, úgynevezett környezeti tényezők feltárásával. Ha tudomásul vesszük a figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar organikus gyökereit, a nevelésben, az együttélésben is könnyebben tudunk boldogulni „hiper” gyermekünkkel.

olvass tovább

A nevelési igény mindig sajátos!

  • 2014. április 15.

Nem ritkán keverednek fogalmak, és merülnek fel olyan szavak, amiket mi, szülők nem is használunk, nem is hallanánk soha, ha szakemberhez nem kéne fordulni gyermekünkkel kapcsolatban. Ilyen például a sajátos nevelési igény, népszerű rövidítéseként: SNI. Hosszú évek teltek el a közoktatásban, mire a közvélemény megszokta ennek a meghatározásnak a használatát, köszönhetően annak, hogy az „SNI-s” gyermek különböző kedvezményekkel veheti igénybe az oktatás szolgáltatásait. Ingyenes tankönyvek, kötelezően előírt fejlesztés, olcsóbb ebéd, emelt családi pótlék.

olvass tovább