Kulcsszó keresés /


Negatív érzéseink is igazolható érzelmek - Ne nyomd el őket!

  • 2024. április 03.

Negatív érzéseink kapcsán gyakran gondoljuk azt, hogy jobb volna elrejteni őket. Úgy érezzük mindez csak egy átok és nekünk ebből hasznunk bizony nem lesz. Holott érdemes a negatív érzéseinket más perspektívából tekinteni, és meglepődve fogjuk tapasztalni, hogy mindezek az érzések mennyi mindent tanítanak nekünk.

olvass tovább

Nem hercegnőnek születtem

Bihari Viki ihlette meg ezt a témát, ami egyébként nem áll messze tőlem, és jó magam is szerettem volna már írni erről. Bár néha úgy érzem, hogy teljesen felesleges bármit is úgy általánosan a világ tudtára adni, mert az vagy nem fogadja be, vagy nem érti. A másik lehetőség, hogy érti, de annyira sok elfojtás van benne, hogy ő akkor is megmondja a tutit az ellenkezőjéről, amit azzal magyaráz, hogy őt a „jó indulat” vezérelte.

olvass tovább

Szégyellni kezdtem az igaz arcom

Ha őszinte vagyok, akkor nehezen mondom el, pontosan mi a bajom. Dobálózok nagy szavakkal, amiért képtelen vagy látni engem, egyszerűen nem látod a legbensőbb igazi énem – de persze te látod, hogy értékes, szép és becsülendő vagyok, hát kellhet nekem ennél több?

olvass tovább

Elfojtás - Szokások, melyekről nem is gondolod, de nagyon mérgezőek

  • 2023. július 26.

Mindannyian azon dolgozunk, hogy önmagunk legjobb verzióivá váljunk, és bár ez egy nagyon fontos folyamat, mégis sokszor rendkívül nehéz. Miközben emberi kapcsolatainkban és életünk különböző területein navigálunk, néha szem elől téveszthetjük azokat a mintáinkat és szokásainkat, amelyek esetleg nem szolgálnak bennünket. Sőt sokszor nagyon is mérgezőek.

olvass tovább

A harag nemcsak mérgezhet, taníthat is

A negatív érzéseknek manapság elég rossz a marketingje. „A haraggal csak magadnak ártasz.” „Engedd el!” Bocsáss meg!” „Aki haragszik, az két sírt ás egyszerre: a magáét és azét, akire haragszik.” Ilyen bölcsnek hangzó, de valójában rendkívül mérgező „jó tanácsokkal” van tele a közbeszéd.

olvass tovább

Ahol többet magyarázkodsz, az már nem egészséges kapcsolat

Olyan környezetben nevelkedtem, ahol ha kimondom, hogy abúzus, akkor azt hiszik, hogy egy új ételkülönlegességet nevezek meg. Ahol az érzelmek megélése gyengeségnek számít, vagy igazából olyannak, amivel nem tudnak mit kezdeni. Ahol a negatív elnyomás a pozitív támogatás: annyira hangsúlyossá teszik az állandó családi szó jelentését, hogy a szabadság és a valódiasága helyett inkább fullasztó lesz.

olvass tovább

Miért nem érzel igazán?

Nagyon egyszerű a válasz. Azért mert nincs helye benned a mély érzéseknek. Azért, mert bár azt hiszed vannak valós érzelmeid, de ezek valójában nagyon ritkák, és arról ismered fel őket, hogy megrendítő és átalakító erejük van.

olvass tovább

Soha ne mutasd ki, mit érzel. Soha!

Nem számít, hogy kirúgtak a munkahelyedről vagy, hogy elveszítetted, akit szeretsz. Ne vedd magadra, ha újabb rosszindulatú támadás ért, ne stresszelj a sárga csekkeken, légy türelmes a gyerekhez, igen, a sokadik hiszti után is. Ne mondd ki, ha valami fáj, eszedbe se jusson felvállalni, ha megtépázott az élet és még csak véletlenül se forduljon meg a fejedben, hogy sírni kezdesz, mert olyat aztán már, pláne csak a kretének, bocs, a gyengék tesznek.

olvass tovább

Kilépni a traumák árnyékából

Bármikor kibillenhetünk, ha a traumák árnyékában próbálunk létezni, bármennyire is jól funkcionáló életvitelt folytassunk. Az elfojtás egy bizonyos pontig működőképes szerep, valamelyest háttérbe tudjuk szorítani a múltat, ám erre építeni sosem kifizetődő – és előbb-utóbb hiba csúszik a rendszerbe.

olvass tovább

Férfiszempont: Érzelmi önbecsapás

Voltál már úgy, hatalmába kerített egy érzés, mely egyébként meghatározó volt életed azon szakaszában, mégis elfojtottad magadban, nehogy más megláthassa? Tudod, mi történik ilyenkor? Bekopogtat az egód, és azt mondja: “hahó, majd Én átveszem az irányítást”.

olvass tovább