A döntésképtelenség valójában egy döntés
A szerelemnek nem fájnia kell, hanem gyógyítania. A döntésképtelenség valójában döntés és a „bármit megtennék érted, de…” valójában a semmivel egyenlő.
olvass továbbKövess minket Facebookon.
bezárom
A szerelemnek nem fájnia kell, hanem gyógyítania. A döntésképtelenség valójában döntés és a „bármit megtennék érted, de…” valójában a semmivel egyenlő.
olvass továbbKérdezz, minthogy állítanál. Sokszor épp kérdezni nem merünk. Mert nem merünk szembesülni a válasszal. A nem várt igazsággal. Úgy félünk tudni, mint a tűztől. Inkább maradunk hazugságba zárva, félelemben tartva magunkat, döntésképtelenségben vergődve, minthogy biztos tudás birtokában képessé váljunk a változtatásra.
olvass továbbHiszünk-e abban, hogy a kezünkbe vehetjük az életünk irányítását, mert sok minden rajtunk, a mi választásainkon múlik? Vagy úgy véljük, hogy a körülményeknek, a környezetünknek, a múltunknak, a felmenőinktől hozott mintáknak kiszolgáltatottan, óhatatlanul be kell járnunk egy utat? Képesek vagyunk-e hosszú távon is kitartani a döntéseink mellett, akár külső elvárások ellenében, ha azok más irányba sodornának, mint amerre menni szeretnénk? Van-e elegendő autonómiánk? És, ha most még nincs, mit tehetünk azért, hogy megnövekedjen a belső (s vele együtt a külső) szabadságunk?
olvass továbbAz élet túl rövid, hogy újra végighallgassam a a megkérdőjelezhető igazságod, amivel már annyiszor megkavartad a fejem. Túl rövid, hogy anyaoroszlánként védjem a szerelmünk romjait, pedig már rég a semmi után nyúlok és nincs mit védeni.
olvass továbbAmikor ki kell választani, hogy milyen színű legyen a körmünk, akkor maradhatunk a jól bevált fekete, fehér vagy piros színnél, azonban ha valami mást szeretnénk, általában igen nehéz választani. Éppen ezért most olyan manikűröket hoztunk, amiknél egyáltalán nem kell döntést hozni, hiszen a színek csodásan mutatnak együtt!
olvass tovább