Kulcsszó keresés /


'Megérteni annyi, mint megbocsájtani.' - Motiváló idézetek Ernest Hemingwaytől

Ernest Miller Hemingway amerikai, irodalmi Nobel-díjas regényíró, novellista, újságíró. Más volt, mint kortársai, inkább magába forduló, de annál szenvedélyesebb író volt. Érdekelték a férfias témák, de nem bonyolította túl az írásait, inkább szeretett az egyszerűségre, és érthetőségre törekedni az olvasói körében. Mind a szerelem, a magány, vagy éppen a háború témaköreiben.

olvass tovább

'Egy gyerek, egy tanár, egy toll és egy könyv képesek megváltoztatni a világot.' - idézetek Malala-tól

Malala Juszafzai 2012. október 9-én egy iskolabuszon utazott, amikor tálib szélsőségesek merényletet követtek el ellene. A fegyveresek rálőttek és több találat is érte, de csodával határos módon túlélte az életveszélyes sérüléseket. Ő az első pakisztáni és egyben minden idők eddigi legfiatalabb Nobel-díjasa is, emberjogi aktivistaként a lányok tanuláshoz való jogáért küzd. Születésnapja alkalmából tőle gyűjtöttük össze a leginspirálóbb idézeteket!

olvass tovább

10 érdekes tény a C-vitaminról

  • 2017. december 14.

A C-vitamin vízben oldódó vitamin, Szent-Györgyi Albert magyar biokémikus által, Magyarországon véghezvitt felfedezés, amelyet Nobel-díjjal jutalmaztak. Ismerjük meg közelebbről e méltán csodavitaminnak keresztelt antioxidánst!

olvass tovább

„A nevetés a lélek csillanása.” – Idézetek Thomas Mann-tól

Thomas Mann német származású, Nobel-díjas író. Számos remekmű köthető a nevéhez, mint például A varázshegy, Mario és a varázsló vagy A Buddenbrook család. Realista regényeiben kiemelkedő hangsúlyt fektet a polgárság, mint osztály ábrázolására, illetve a polgári lét leírására. Mindemellett nagy hatást gyakorolt rá Schopenhauer és Nietzsche, így ezúttal az író életbölcsességeiből válogattam: önismeret, boldogság és siker témájában. Motiváló idézetek következnek – igazán mély tartalommal.

olvass tovább

Bölcsességek Ernest Hemingway-től

Ernest Hemingway amerikai származású, irodalmi Nobel-díjas regényíró, újságíró és novellista. Műveit saját tapasztalatai, élményei ihlették, amelyek kifejezetten férfiközpontúak. Témái között a férfias sportok is szerepelnek, mint például a halászat és az ökölvívás. Mindemellett számára a bátorság elengedhetetlen fontosságú. Írásai lényegre törőek, tömörek, a mondanivalójuk pedig... a felszín alatt rejlik. Bölcsességek Ernest Hemingway-től.

olvass tovább

Albert Einstein életfilozófiái

  • 2016. március 06.

Az elmúlt időszakban, a gravitációs hullámok kapcsán sokat hallhattunk a XX. század legnagyobb tudósáról, Albert Einsteinről. A Nobel-díjas fizikus sok fejtörést okozott az utódnemzedéknek, emellett csodálatos gondolatokkal gazdagította az emberiséget. Kevésbé ismert életfilozófiái nagyon tanulságosak, összegyűjtöttük számotokra a legjobbakat!

olvass tovább

A legjobb Churchill idézetek

  • 2016. január 24.

Sir Winston Churchill brit politikus, miniszterelnök éppen ma 51 évvel ezelőtt hunyt el. Kiemelkedő képességű államférfi, szónok, stratéga és a brit hadsereg tisztje volt. Élete máig egyedülálló számú és mélységű kutatás tárgya, a brit és világtörténelemben betöltött szerepe miatt. Rendkívül termékeny íróként tartják számon, történelmi tárgyú írásainak elismeréseként az irodalmi Nobel-díjat is elnyerte. Halálának évfordulója alkalmából a legemlékezetesebb idézeteit gyűjtöttük össze.

olvass tovább

Őszi különkiadás

  • 2015. október 08.

Több fővárosi helyszínen, a kortárs irodalom legjavából válogatva jelentkezik a Margó Irodalmi Fesztivál „őszi különkiadása” október 8-10. között. A 25 éve elhunyt Ottlik Gézára emlékezeik – mások mellett - Parti Nagy Lajos, Garaczi László és Cserna-Szabó András, jön a Nobel-díjra is esélyes román író, Mircea Cărtărescu illetve a norvég Hilde Østby és rendhagyó irodalmi szerzői estekkel jelentkezik Darvasi László, Térey János és Závada Péter is.

olvass tovább

Isten éltesse Kertész Imre!

  • 2014. november 09.

Kertész Imre, Nobel- és Kossuth-díjas írónk, műfordítónk, éppen ma tölti be 85. életévét. A holokausztról és az önkényuralomról szóló Sorstalanság c. művéért 2002-ben tüntették ki irodalmi Nobel-díjjal. A mű önéletrajzi ihletésű volt, hiszen 14 éves korában megjárta Auschwitzot, majd Buchenwaldot, ahonnan a lágerek felszabadítása után 1945-ben tért haza Magyarországra. Születésnapja alkalmából a legszebb idézeteivel tisztelgünk előtte.

olvass tovább