Kulcsszó keresés /


Ha ma életben maradok, holnapra szabad leszek

Egyik nap még lelkesen készült az olimpiára, egy másikon már abban az Auschwitzban találta magát, ahol egyetlen balra vagy jobbra intéssel dönthettek a sorsáról. 16 éves volt, mikor családjával együtt a haláltáborba deportálták és egy pillanat alatt foszlottak szerte az álmai. Az addig reményteljes jövőkép helyét átvette az állandó rettegés.

olvass tovább

„Egy érzés az csak egy érzés – nem a teljes identitásod” - Dr. Edith Eva Eger fontos mondanivalója a saját lelki szabadságunkkal kapcsolatban

Dr. Edith Eva Eger valószínűleg a legtöbbünk számára már nem ismeretlen. A magyar származású hősnőt 1944-ben deportálták Auschwitzba, tizenéves lányként, családjával együtt, akkor még mit sem sejtve arról, hogy túl fogja élni az elképzelhetetlent: a nácik haláltáborát. A Döntés című könyvével nagy port kavart, hiszen a haláltáboron át, önmagához való visszatalálásáig, mindent elmesél benne. A tátongó űrt, melyet szülei és szerelme elvesztése okozott, örök álmát, amit a tánc jelentett, és hitének erejét, ami soha sem hagyta el.

olvass tovább

Akik túlélték a halált

  • 2015. január 29.

A héten a Holokauszt túlélőire emlékezünk, hiszen január 27-én, éppen 70 éve szabadították fel az auschwitzi haláltábor foglyait. A náci táborban összesen több mint másfél millió ember vesztette életét. 1945-ben a szovjet csapatok szabadították fel, kiszabadítva ezzel kétszázezer rabot. A legbátrabb, ma is élő túlélőkről az évforduló emlékére az alábbi szívszorító portrék születtek.

olvass tovább

Isten éltesse Kertész Imre!

  • 2014. november 09.

Kertész Imre, Nobel- és Kossuth-díjas írónk, műfordítónk, éppen ma tölti be 85. életévét. A holokausztról és az önkényuralomról szóló Sorstalanság c. művéért 2002-ben tüntették ki irodalmi Nobel-díjjal. A mű önéletrajzi ihletésű volt, hiszen 14 éves korában megjárta Auschwitzot, majd Buchenwaldot, ahonnan a lágerek felszabadítása után 1945-ben tért haza Magyarországra. Születésnapja alkalmából a legszebb idézeteivel tisztelgünk előtte.

olvass tovább

X-Men: Az elsők

  • 2011. június 03.

A hatvanas évek Amerikájában járunk. Két különös, tehetséges fiatalember összebarátkozik. Az egyik angol arisztokrata, a másik Kelet-Európából menekült, Auschwitzot túlélt zsidó.

olvass tovább