Ki nem érezte már valaha, hogy olyasvalaki hiányzik, akivel soha, vagy csak egy pillanatra találkozott? Vagy éppen ki ne érezte már azt, hogy megtalálta a lelki társát, de azóta szinte nincs nap, mikor azt mondja bárcsak ne így történt volna?
Itt a válasz, miért okoz fájdalmat a lelki társ!
|
||
Ki nem érezte már valaha, hogy olyasvalaki hiányzik, akivel soha, vagy csak egy pillanatra találkozott? Vagy éppen ki ne érezte már azt, hogy megtalálta a lelki társát, de azóta szinte nincs nap, mikor azt mondja bárcsak ne így történt volna? A legtöbben arra a kérdésre, hogy mit értenek rokon lélek vagy lelki társ alatt azt válaszolják: azt a személyt, aki szavak nélkül megért, aki teljesen kiegészít engem. Hitük szerint ők ezekkel a vélt- vagy valós ismeretlen ismerősökkel tudnak csak egy egész embert alkotni. De tényleg?
Lehetséges, hogy épp az a személy tűnik fel az életünkben, aki teljes szívből szeret és tisztel minket, az, aki szavak nélkül ért, de mindazok, akik elfogadják a spiritualista nézeteket, sokszor bizony szkeptikusan fogadják egy-egy ilyen lelki társ felbukkanását. Judy Hall, a Rokon lelkek, lelki társak című könyv szerzője szerint a lelki társ ugyanúgy okozhat gyötrelmet, mint boldogságot, mert ő az a személy, aki a felnőtté válásban segít. A folyamat során viszont olyan feladatok hárulnak ránk, amelyek ugyan a lelki fejlődésünket segítik, de ez a tanulás sokszor fájdalommal jár. És mivel rokon lélekből több is van, az idők során nem csak a találkozás, de a szenvedéssel járó tapasztalás ismétlődhet.
Akkor mi is az a lelki társ? |
Amikor a szerelem gyötrelmekkel teli pillanataitól próbálunk szabadulni, amikor küszködéssé válik az együttlét, amikor érezzük a fájdalmat, amit a lelki társunk okoz nekünk és mégsem tudunk személyétől szabadulni, akkor először el kell gondolkozni, majd megálljt parancsolni.
El lehet kerülni a fájdalmat? |
Ha valaki ilyenkor másik aspektusból kezdi el vizsgálni a dolgokat, akkor lehet, hogy könnyedén elkerülheti az elkerülhetőt. Ezeket a helyzeteket meg lehet vizsgálni a reinkarnáció törvényeinek segítségével is: ilyenkor általában a szerelmi konfliktus mindhárom résztvevőjét szoros - előző életből hozott - kapcsolat fűzi össze, ezért mind a hárman a viselkedésükkel tanítani akarnak valamit egymásnak.Például amikor egy házasságot egy harmadik személy felbukkanása zúzza szét, majd miután fájdalmat és könnyeket hagyott maga mögött odébbáll, akkor ennek azért kellett így történnie, hogy a házasságban élő két fél rájöjjön, nekik külön utakon kell fejlődniük. De azon is érdemes elgondolkodni, hogy miért nem kellünk a jelenben a régből hozott társunknak: vajon nem az előző életünk fogadalmai állnak a kiteljesedés útjába? Vajon, ha az előző életünkben már társunk volt a másik, akkor nem mondtuk, nem mondhattuk azt, hogy örökké szeretni foglak? S vajon ő ugyanezt megígérte?
Mit tegyek, hogy jól legyek? Szalay Rita |
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez