A nyár utolsó napján igazán különleges élményben lehetett része mindazoknak, akik a Szent István térre látogattak, ugyanis a bazilika előtti téren az MVM már negyedik alkalommal rendezte meg nagyszabású zenei ünnepét. A csodás zenei hangzás mellett vizuális élményből sem volt hiány, a Szent István Bazilika épületén gyönyörű fényfestést láthattak, akik kíváncsiak voltak az MVM ZENERGIA elnevezésű rendezvényére, illetve azok is, akik a belvárosban sétálgattak szombat este.
Liszt, Mozart és Paganini, illetve a Queen, Edith Piaf, a Margaret Island és Piazzolla művei kerültek egy színpadra az idei MVM ZENERGIA koncerten augusztus utolsó napján. A klasszikus és modern műveket világhírű magyar művészek gondolták újra, az eltérő korokat, helyeket és kultúrákat összekapcsolva fúziós alkotásokat hoztak létre. A korábban sehol, senki által nem hallott különleges előadásokat, a klasszikus és könnyűzene találkozásaiból született, izgalmas alkotásokat a Bazilikára vetített látványos fényfestés, a darabokhoz illeszkedő egyedi vizuális tartalom tette még különlegesebbé.
A zenei és vizuális élmény mellett a közönség soraiban ülők egy igazán jó ügy mellett is kiálhattak, ugyanis az előző évekhez hasonlóan
MVM a jegyeladásból befolyt összeget jótékony célra ajánlotta fel. A koncert honlapján egész augusztusban szavazhattak az érdeklődők, hogy melyik szervezet kapja meg az adományt. A befolyt összeg a több ezer szavazat alapján a Mozgásjavító Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium, EGYMI és Kollégiumhoz kerül, támogatva ezzel áldozatos munkájukat.
A hangulat igazán fantasztikus volt, a lenyűgöző látványnak, és nem mindennapi, igazi fúziós előadásoknak köszönhetően az egész tér megtelt emberekkel, kétség kívül ez volt a nyár utolsó hétvégéjének egyik legizgalmasabb programja a fővárosban.
Az egyedülálló zenei élményt olyan kiemelkedő előadók szavatolták a koncerten, mint
· Miklósa Erika, Kossuth-, Liszt- és Prima Primissima-díjas operaénekesnő;
· Vigh Andrea, Liszt- és Prima-díjas hárfaművész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem rektora;
· Harcsa Veronika, Fonogram-díjas énekesnő, dalszerző;
· Balázs János, Kossuth-díjas zongoraművész, Liszt- és Prima-díjas, Érdemes Művész;
· Snétberger Ferenc, Kossuth-díjas gitárművész;
· Gyémánt Bálint, Fonogram-díjas gitárművész, dalszerző;
· Sárközy Lajos, Junior Prima Díjas prímás és zenekara;
· Devich Gergely, Junior Prima Díjas gordonkaművész;
· Pálfalvi Tamás, Junior Prima Díjas trombitaművész.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez