A Menedék című műsor első részében Bóday Csilla, a kápolnai Macskaárvaház Alapítvány egyik vezetője mesélt arról, hogy hogyan próbálnak segíteni az otthontalanul maradt cicáknak, miért érdemes az örökbefogadás mellett dönteni, és hogyan lenne érdemes az embereknek és állatoknak kölcsönös tisztelettel egymás mellett élni a bolygón.
A Kápolnán található Macskaárvaház egyedülálló a maga nemében, ugyanis nem egy menhelyről, hanem egy mentett cicákat befogadó otthonról van szó. A mentés rengeteg különböző módon történik, ugyanis gyakran előfordul, hogy teljesen spontán találkoznak az alapítvány önkéntesei olyan állatokkal, akik segítségre szorulnak, és olyan is adódik, hogy konkrétan megkeresik őket sérült vagy balesetes cica mentésével, illetve olyan macskákkal, akik elveszítették gazdájukat.
A Macskaárvaház Alapítványnál a mentés legnehezebb részét az esetek lelki vonzata jelenti, ugyanis sokszor találkoznak nagyon sanyarú sorsú cicákkal, azonban ki nem mondott szabály a csapaton belül, hogy ezt ilyenkor félre kell tenni, és arra koncentrálni, hogy minél előbb, még időben segíthessenek az állatokon.
Az örökbeadás elég komoly, szigorú feltételek mellett zajlik, éppen azért, mert a Macskaárvaház számára minden egyes cica fontos, így mindenképpen szeretnének mindegyiküknek felelősségteljes, szerető gazdit találni. Első körben minden leendő gazdinak az örökbefogadási szerződést kell elfogadni, majd sok esetben konkrétan utánajárnak, hogy kihez fog kerülni a cica, ilyenkor egy hosszabb beszélgetés is történik.
A Macskaárvaház Alapítvány mindennemű adományt szívesen fogad, legyen szó, száraz vagy nedves élelemről, alomról vagy éppen pénzbeli adományról. Azonban, ha valaki inkább önkéntes munkát végezne, akkor is van lehetőség segíteni, ugyanis az otthon körül mindig van bőven teendő: takarítás, faültetés, vagy éppen játék a cicákkal.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez