A Gróf Széchenyi Család Alapítvány jóvoltából a héten második alkalommal kerül megrendezésre a Széchényi Meetup elnevezésű rendezvény. A név kötelez, hiszen a Széchényi család tagjai mindig is szerteágazó feladatokat láttak el. Az alapítvány egyik legfőbb feladata foglalkozni a hiányosságokkal és segíteni ahol lehet.
Ezért is alapítottuk a Széchenyi Meetupot - mondja Széchényi Tímea az Alapítvány elnöke. Az első Meetup a Nemzeti Múzeum Gróf Széchenyi Ferenc termében került megrendezésre és három olyan roma származású fiatal élet útjáról, kudarcairól, sikereiről beszélgettek, akik figyelemreméltó eredményeket értek el és kimagasló személyiségekké váltak. A közönség nagy figyelemmel és érdeklődéssel hallgatta Farkas Franciska színésznőt, Zsiga Melinda Kick-Boksz világbajnoki bronzérmes sportolót és Horváth József molekuláris genetikus rákkutatót.
Egyebek mellett arról is beszéltek, hogy a kudarcokból való továbblépés mennyire erős motivációként hatott rájuk, hozzásegítve őket ahhoz, hogy az életben jó döntéseket hozzanak, és pozitív jövőképet mutassanak sorstársaiknak. Az ártatlanul átélt negatív élettapasztalatokból való lelki fejlődés segítette mindhármukat abban, hogy magas érzelmi intelligenciával lássák a szűkebb és tágabb környezetüket, megértsék az emberi viszonyokat, s olyan empátiával forduljanak az emberekhez, amely példamutató mintaként szolgál társadalmunknak.
A Széchenyi Meetup egy olyan egész éves program, ami az év 12 hónapjában megvalósul, mindig szem előtt tartva azt, hogy a programok emberközpontúak legyenek és nemzetet építő hatással bírjanak.
A második Meetup témája a Stressz és a teljesítmény lesz. Ahol egyebek mellett arról is szó lesz majd, hogy mi, szülők hogyan tudjuk feldolgozni ezt az információval teli világot és hogyan tudunk hatékony segítséget nyújtani gyerekeinknek úgy, hogy részesei vagyunk az életüknek. Arról is beszélgetek majd a vendégeimmel, hogy hogyan tudunk olyan kapcsolatot teremteni, ahol a szeretet az elsődleges és amiben erősíteni tudjuk a saját és a családunk hitét- mondja Széchényi Tímea.
Szinte minden szülőt foglalkoztat, hogy milyen módon védheti meg gyerekeit a bántalmazásoktól, amit akár a társaiktól, akár a felnőttektől szenvednek el.
Fontos, hogy ezekről a problémákról nyíltan és őszintén merjünk beszélni.
Nagy igazság, hogy amit eszünk azzá leszünk, ezért az is nyilvánvaló, hogy az egészséges psziché egészséges ételt kíván. Mit adhatunk az ételekkel, miért fontosak a családi étkezések az egészség, a gyerekek megfelelő fejlődése szempontjából. Hogyan tudunk jól gondoskodni a gyerekeinkről, hogy boldog szerető felnőtteket neveljünk, hogyan ismerhetjük fel az online tér veszélyeit. A biztonságról az iskolai bántalmazásról, az iskolai étkeztetésről a sport fontosságáról lesz szó a II. Meetupon a Magyar Nemzeti Múzeum, Gróf Széchenyi Ferenc emlékszobájában február 27-én. Olyan neves szakemberek beszélgetnek a fenti témában, mint Hal Melinda pszichológus, az iskolai zaklatás, a fejfájás szakértője, Györfi Pál OMSZ szóvivő. Lukasz Rebeka dietetikus, csecsemő-szülő kapcsolati konzulens. A kiskanál kommandó alapítója, író és édesanya.
A rendezvény ingyenes, de regisztrációhoz kötött, melyet az alábbi linken megtehetsz.
A beszélgetés időpontja :2020 február 27. 18.00 óra.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez