Nemcsak idősebb, hanem fiatalabb korban is kialakulhat a stressz inkontinencia, amikor különféle fizikai ingerek hatására enyhe vizeletcsepegés lép fel. Az életminőséget negatívan befolyásoló probléma enyhébb esetekben intimtornával, középsúlyos vagy súlyos esetekben pedig műtéti úton, vagy sebészeti beavatkozást nem igénylő intimlézeres kezeléssel orvosolható.
A hüvelyi inkontinencia egyik fajtája az úgynevezett stressz inkontinencia, amikor a húgycsőből kis mennyiségű vizelet szivárog ki sportolás, nevetés, köhögés vagy tüsszögés közben. A probléma hátterében a gát-, a medence-, illetve hólyagzáróizmok gyengülése áll: a stressz inkontinencia főként az idősebb hölgyeket érinti, fiatalabb korban pedig hüvelyi szülést követően alakulhat ki, amikor a gátizomzat szülés közben megnyúlik, később azonban nem minden esetben húzódik össze ismét a kellő mértékben. Az utóbbi esetben a hüvelyen belül tapasztalható húgyhólyagsérv jelentkezhet, és ennek következményeként fog megjelenni idővel a stressz inkontinencia.
A probléma negatívan befolyásolja a mindennapjainkat, ezért érdemes megoldást keresnünk rá. Enyhébb esetekben segíthet az általános stresszoldás vagy az intimtorna is, súlyosabb esetekben viszont szalagplasztikai műtétre vagy intimlézeres kezelésre lehet szükség. Utóbbi előnye, hogy nem sebészi beavatkozásról van szó: a lézersugarak hatására új kollagénrostok képződnek a húgycsőnyílás és az elülső hüvelyfal területén, ami a medence szalagrendszerének feszítését idézi elő. A hólyagalap megtámasztásával megszüntethető a stressz inkontinencia, és nemcsak átmenetileg, hanem egész életre szólóan.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez