Amint meglátok egy cikket az egészséges táplálkozás, a testmozgás, az életmódváltás, a nagy kijelentések, fogadalmak, elhatározások témakörében én már tovább is görgetek. Szerintem sokan unjuk már ezeket a megmondó írásokat. Ennek függvényében talán ellentmondásos lesz a téma, de ez a cikk a gyümölcsökről fog szólni. Mert egészen apró dolgokkal tudjuk a világunkat, az életünket és a környezetünket jobbá, akár egészségesebbé tenni. A friss vagy akár a fagyasztott gyümölcs nagyszerű választás reggelire, uzsonnára vagy desszertre, hiszen édes, és főzés, recept vagy extra rákészülés nélkül is fogyasztható.
Sokan fanyalognak ilyenkor, hogy tél van, és kevés a választék.... azonban az, hogy éppen nem vagyunk vakáción, nem jelenti azt, hogy le kell mondanunk az egzotikus gyümölcsökről, hiszen a szervezetünknek jár az egész évben tartó nyaralás! Gondoljunk csak bele, amennyiben eljutunk valamilyen egzotikus helyre, nem ennénk ott a lédús papajából, mangóból vagy narancsból? Mondván, mert itthon nem kapható vagy nincs szezonja? Szerintem ezeket a csodás élvezeteket nem szabad megvonni magunktól és szerencsére már itthon is elérhető a trópusi gyümölcsök széles választéka: https://rawolution.hu/shop/
Itt az ideje tudatos döntéseket hozni, legalább ami a táplálkozásunkat illeti. Lehet kerülgetni a témát vagy elodázni, de jobb hamarabb szembenézni a változással, mint akkor cselekedni, amikor már esetleg valamilyen egészségügyi probléma adódik nálunk vagy családtagjainknál. Gondoljunk csak bele, a gyerekek mostanság szinte kizárólag erősen feldolgozott nassolnivalókat esznek, amelyek táplálkozási szempontból nemhogy haszontalanok, de még ártalmasak is hosszútávon, és veszélyt jelentenek egészségükre. Ezek a termékek tele vannak mesterséges színezékekkel, aromákkal, finomított cukrokkal és rendkívül magas kalóriatartalmúak. A gyerekek több finomított cukrot esznek, mint valaha. Az Európai Betegségmegelőzési és Járványügyi Központ (European Centre for Disease Prevention and Control, ECDC) statisztikái riasztóak. 2050-re minden harmadik ember cukorbeteg lesz az előrejelzéseik alapján. Mindezt megváltoztathatja, ha az egészségtelen nassolnivalókat gyümölcsre és házi készítésű receptekre (például smoothiekra) cseréljük.
Több gyümölcs fogyasztása segít abban, hogy elkerüljük a feldolgozott élelmiszereket. A gyümölcs a természetből származik, nem egy gyárból. Minél közelebb van a természethez, annál jobb az egészségre. A gyümölcsök természetesen alacsony zsír- és kalóriatartalmúak, és kulcsfontosságú tápanyagokat tartalmaznak, amelyekre gyermekeinknek és természetesen magunknak is szükségünk van. A gyümölcs segít megvédeni a betegségektől. Ha mindez nem elég a meggyőzéshez, akkor reméljük segít a következő néhány pont a tudatos döntések meghozatalához.
Ne felejtsük el, hogy mindig legyen otthon friss vagy fagyasztott gyümölcs, így előttünk hever majd a jó választási lehetőség!
- A gyümölcsök fogyasztása csökkenti a betegségek kialakulásának kockázatát
- A gyümölcsök víztartalma segít megőrizni a hidratáltságot
- Minden gyümölcs tartalmaz antioxidánsokat, amelyek leküzdik a szabad gyököket
- A gyümölcsöknek magas a rosttartalma, ami segít abban, hogy sokáig fittek és egészségesek maradjunk
- A gyümölcs tápanyagdús, vitaminokkal és ásványi anyagokkal látja el szervezetünket
- A gyümölcstől ragyogsz!
- A gyümölcs energikussá tesz
- A gyümölcs boldoggá teszi az emésztőrendszert
Szerencsére ma már a fagyasztott termékek is biztosítják számunkra a teljes tápértéket, így mindenképpen tartsunk a mélyhűtőben néhányat, hogy minden esetben legyen kéznél gyümölcs. Kiváló választás, ha összedobnánk egy gyors desszertet vagy csak nassolnánk valamit, de a teljes reggeli is kiváltható vele.
Ma Magyarországon a legszélesebb egzotikus fagyasztott kínálattal a Rawolution rendelkezik, mint például a papaja, pitaya vagy a méltán népszerű acai bogyók, érdemes szemezgetni a shopjukból: https://rawolution.hu/shop/
Ne feledjük, hogy mi vagyunk a felelősök az élelmiszerek megvásárlásáért, és a gyerekek megeszik, ami a konyhában elérhető.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez