Annak ellenére, hogy rengetegen még felnőtt korukban is tartanak a fogászati kezelésektől, napjainkban egyre nagyobb teret nyer az esztétikai fogászat, hiszen a social media felületeken és a tv-ben is tökéletes mosolyú emberek köszönnek vissza. A Clinident Fogászati Centrumot kérdeztük arról, hogy hogyan néz ki náluk a mosolytervezés, mire számíthatnak a páciensek, amikor elhatározzák, hogy kezeléseknek vetik alá magukat a vágyott mosoly elérése érdekében.
Hogy néz ki a „mosolytervezés a gyakorlatban, mik azok a konkrét lépések, amire a páciens számíthat?
Napjainkban már számos olyan applikáció elérhető, amely segítségével bárki pillanatok alatt szebbé varázsolhatja magát. Ezek éppen az egyszerű elérhetőség miatt magasra tették a mércét a professzionális alkalmazások számára. Érthető tehát, milyen komoly feladat előtt álltak a Digital Smile Design® applikáció fejlesztői. A Clinidentben a DSD® professzionális fogászati mosolytervezővel dolgozunk, ami pontosan a digitális verseny támasztotta kihívásokra jelent megoldást és nemcsak az orvosnak, de most már a páciensnek is a lehetőségek legjavát nyújtja.
A digitális mosolytervezés lépései:
Ipad segítségével a program automatikusan készíti el a fotókat, melyhez megkeresi a fej és az arc optimális pozícióját.
⦁ A fotó rögtön meg is jelenik az applikáció tervező felületén, a mosoly azonnal készen áll az átalakításra.
⦁ A program akár a CT felvételt is integrálni tudja, 3D képet alkotva az új mosolyról.
⦁ Az új mosolyról készült tervek azonnal, kiváló képminőségben láthatóvá válnak, ezeket a paciens magával is viheti.
⦁ 3D nyomtató segítségével egy olyan mock-up-ot is készíthetünk a kiválasztott mosolyból, mely hatása a fogakra felhelyezve azonnal tesztelhető, még mielőtt bármilyen beavatkozás megtörténne!
+1 Az elfogadott és felpróbált mosoly terveit továbbítva a fogtechnikának, szinte azonnal elkezdődhet a fogpótlás készítése.
Az utóbbi években vált egyre nagyobb divattá a fogfehérítés. Továbbra is kitartónak tűnik ez a trend?
A fogak alapszíne adottság, lehet sárgásabb, szürkésebb, az évek során azonban a fogmosás ellenére is egyre több lerakódás halmozódik fel a zománcban. Ezen elszíneződések eltüntetésére a leggyorsabb és leglátványosabb kezelés a fogfehérítés, így ez továbbra is az egyik legkeresettebb fog-szépészeti kezelésnek számít. A Clinident fogfehérítést EU szabványnak megfelelő 6% peroxid tartalmú termékkel, kizárólag szakember végezi. A fogfehérítő anyag 100%-ig biztonságos, így garantáljuk fogaid egészségét.
Mikor ajánljuk a mosolytervezést?
Ha szeretnél olyan konzultáción részt venni, ami végre a konkrétumokról szól.
⦁ Ha szeretnéd előre látni a kezelés várható végeredményét.
⦁ Ha szeretnél többféle mosolyszimuláció, látványterv közül választani.
⦁ Ha szereted a gyorsaságot és kényelmet: csupán egy Ipad szükséges a teljes folyamathoz, ami néhány percet vesz igénybe.
⦁ Ha szeretnél egy hatékonyt motivációs eszközt a kezelésed megkezdése előtt.
⦁ Ha szeretnéd a fotóidat extra felbontásban és minőségben másoknak is megmutatni.
⦁ Ha szeretnéd a kiválasztott mosolyod felpróbálni, mielőtt belevágsz a kezelésbe.
Ha orvoshoz fordul az ember, akkor gyakori, hogy csak azon szeretne túlesni, amin muszáj. Mennyire nyitottak hazánkban az emberek az esztétikai fogászatra?
Ha az esztétikus megjelenésről beszélünk, akkor a legtöbb páciensnél azért van egy pont, ahol a „hiúság” bekapcsol és egy jobb megjelenésért még fogászati kezelésnek is alá veti magát.
Mindenki más motivációval érkezik a fogászatra. A legtöbb ember mára már félre tudja tenni a félelmeit annak érdekében, hogy tartósan javítsunk a megjelenésén. Sőt, többeknél épp fordított helyzet áll fenn. Mindent a „kirakatért”, míg a funkcionalitást érintő problémák kezelését kevéssé tartják fontosnak. Csapatunk legfőbb feladata, hogy a szükséges beavatkozásokat személyre szabjuk és egy olyan optimális megoldást találjunk, amellyel a páciens is tökéletesen elégedett. Fontos, hogy a funkcionalitás és az elérhető esztétikai javulás ne menjen a másik rovására.
A legtöbben nem feltétlenül gondolnak kellemes dolgokra, amikor fogászati kezelés szükségessége merül fel. Hogyan kell elképzelni a Clinident által ígért spa hangulatot?
Nálunk a páciensek valóban elfelejthetik, hogy fogászaton vannak. A kezelést végző dentálhigiénikusok maguk is részt vettek már fogfehérítésen, jól ismerik az eljárást a szék mindkét oldaláról, éppen ezért fontos volt számunkra, hogy a teljes folyamat minél pozitívabb tapasztalat legyen a betegeknek.
A spa élménynek köszönhetően a fogfehérítés olyan kellemes lesz, akárcsak egy kozmetikai kezelés. Arra törekszünk, hogy a székben eltöltött idő békésen és harmonikusan teljen. A spa élmény személyre szabott kényeztetést jelent relaxáló aromaterápiával, speciális nyakpárnával és kellemes lounge hangulattal, nyugtató zene mellett.
Mennyi idős korban ajánlott egy gyermeket először fogászati vizsgálatra vinni? A rendelőben hogyan készülnek fel a gyermekek fogadására, és arra, hogy pozitív élményekkel távozhassanak?
Kisgyermekekkel érdemes évente egyszer-kétszer ellátogatni a fogorvoshoz, még akkor is, ha látszólag semmi probléma nincs a fogazatával. Már az első fogacskák megjelenése után tervezzünk be egy látogatást, de mindenképpen célszerű a gyerek kétéves kora előtt ezt megtenni. A legjobbat akkor tesszük, ha olyankor látogatunk el a rendelőbe, amikor még nincs szüksége kezelésre. Így segítjük, hogy kellemes legyen a fogászaton szerzett első benyomás, és megelőzzük a fogorvostól való félelmét.
A gyermekfogászati rendeléskor klinikánkon minden a legkisebbekről szól, és ez már a váróban is visszaköszön. A rövidke várakozás idejére könyvekkel, színezővel, játékokkal készülünk, a rendelésen pedig rutinos csapat fogadja a legkisebbeket. Célunk, hogy a kicsik időben megtanulják a helyes szájápolás fontosságát, így felnőtt korukra nem kell a szükségesnél többször fogorvoshoz menniük. De persze ez a találkozó a szülőkről is szól, hiszen ilyenkor van ideje a fogorvosnak eloszlatni olyat tévhiteket, mint hogy a tejfogakat nem kell ápolni, a fogmosást elég 3 éves korban elkezdeni, vagy hogy a szuvas tejfogakat nem is szükséges kezelni.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez