Lucz-Krajcsovics Szandra vagyok, háromgyerekes anya, a WeTime megálmodója. A WeTime egy kifejezetten szülőknek készült önismereti kártyajáték, amely a mélyebb kapcsolódáshoz, az értékes és tartalmas beszélgetésekhez nyújt segítséget, valamint eszközt ad a kezünkbe egy tudatosabb szülői léthez.
Mi is a WeTime?
Ez egy kifejezetten szülőknek szóló önismereti társasjáték, amely segítséget nyújt számukra a mélyebb kapcsolódáshoz. A kártyákon 70 darab beszélgetésindító kérdés szerepel, amelyek az apaságról, anyaságról, szexualitásról, álmokról, vágyakról és még sok minden másról szólnak. A játék lehetőséget teremt önmagunknak és a társunknak kimondani, végiggondolni azokat a dolgokat, amiket eddig talán magunknak sem tudtunk megfogalmazni. Hiszem, hogy a WeTime olyan minőségi együtt töltött időt tud adni, ami még szorosabbá kovácsolhatja a párok kapcsolatát.
Honnan jött az ötlet?
Tavaly év végén elég nehéz időszakon mentünk keresztül a férjemmel. Rettentő mozgalmas és stresszes évünk volt, szülőként is sok kihívással kellett szembenéznünk. Ingerlékenyek voltunk, de nem veszekedtünk, inkább azt mondanám, hogy elfáradtunk, kissé befásultunk, és bármilyen fájdalmas is ezt beismerni: eltávolodtunk. Esténként a gyerekek altatása után már csak filmezni volt erőnk, és idejét sem tudtam, mikor beszélgettünk utoljára úgy igazán, teljesen egymásra figyelve. Úgy éreztem, elmegyünk egymás mellett, és nagyon hiányzott, hogy újra kapcsolódjunk. Azt gondolom, hogy fiatal szülőként mindenki eljut erre a pontra, hiszen a párkapcsolatunk dinamikája mindenképp megváltozik az első csöppség érkezésével. Tudtam, hogy egy őszinte beszélgetés sokat segítene, hogy újra közelebb kerüljünk egymáshoz, és rájöjjünk, miben tudunk egymásnak és magunknak segíteni, de nem jöttek a szavak. És ekkor jutott eszembe, milyen jó lenne néhány kérdés, egyfajta mediátor, egy katalizátor, ami segítene elkezdeni ezt a beszélgetést. Aztán úgyis jön minden magától. És így is lett. Többször használtuk már a WeTime-ot, teszteltük a kérdéseket, és mindig nagyon tartalmas, mély beszélgetések alakultak belőle. Most erősebbnek érzem a kapcsolatunkat, és egy-egy szituációban sokkal inkább látjuk és tiszteletben tartjuk a másik nézőpontját.
Egy háromgyerekes anyukának hogy van ideje vállalkozást indítani?
Számomra az anyaság egyet jelent a rugalmassággal és az újratervezéssel, hiszen bármikor bármi közbejöhet, pl. a gyerekek tuti akkor betegszenek le, amikor fontos programunk lenne, és ilyenkor pillanatok alatt újra kell tervezni mindent. Ez a képesség pedig nemcsak a gyereknevelésnél jön jól, hanem az élet minden területén. A WeTime is pont akkor jelent meg, amikor egyhuzamban három hétig voltak otthon betegen a gyerekek. Nem mondom, hogy egyszerű volt, de úgy éreztem, muszáj megvalósítanom a tervemet. Tavaly karácsonykor pattant ki a fejemből az ötlet, és januárban már a megvalósításon dolgoztam. Nem szerettem volna meggondolni magam, inkább gyorsan belevetettem magam a munkába, és végül április elején jelent meg a játék. Esténként altatás után tudtam dolgozni, de mivel a legkisebb gyerekünkkel még amúgy is otthon vagyok, valószínűleg ezek az esti munkaórák maradnak majd, mivel akkor van igazán csend körülöttem.
Nagyon sokféle beszélgetésindító kártyajáték van már. Mi különbözteti meg a WeTime- ot a többitől?
Kifejezetten szülőknek készült játék még nem volt, ami szülői mivoltunkban szólított volna meg minket, és a szülői szerepünket segített volna jobban megérteni. Egy gyerek érkezésével feje tetejére áll a világunk, megváltozik körülöttünk és bennünk minden: az érzéseink, a gondolataink, a prioritásaink, a párkapcsolatunk. Mégis keveset beszélünk ezekről a változásokról, pedig jobban meg tudnánk élni a szülőséget, ha tudatosítanánk bizonyos gondolatokat. A WeTime pontosan ebben segít, eszközt ad a kezünkbe egy tudatosabb szülői léthez, egy kiegyensúlyozottabb, erősebb, egészségesebb és őszintébb kapcsolathoz.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez