Sokan teszik fel a kérdést, amikor órát vásárolnak, hogy milyen szerkezet van az órában? Svájci? Japán? Általában ez a kettő az, ami segít abban, hogy egy adott órát biztosan értékesítsünk, hiszen a hazai vásárlók fejében ez a két nemzet és annak óraipara jelenti az elfogadható minőséget.
Ez egy a fogyasztói társadalomba beépült „közhely” mely még mindig tartja magát, de a divatórák térnyerésének köszönhetően azért egyre kevesebb és kevesebb hangsúlyt kap. Mert valljuk be, a svájci órák jók – ehhez kétség sem fér – de egyes esetekben nem jobbak, mint bármely nem svájci társuk. Ha megnézzük a mai óraviselési kultúrát, trendet az óra, mint eszköz már rég elvesztette funkcionalitását inkább, mint egy kiegészítő/státuszszimbólum foglal helyet a legtöbb ember csuklóján. De jól van ez így, ezt mindenki döntse el maga.
És a svájci az tényleg svájci. Mit nevezünk annak? Az egyik kolléga a legutóbb elég szakmaiatlan megjegyzést tett egy számára konkurens márkára: „az XY márka tulajdonosa távol keleti ”! Hűha, egy igazi szakmabeli csak hangosan nevet ezen a megjegyzésen, mert tudja a svájci órák legnagyobb százalékát Hong Kong-ban és távol keleten értékesítik, így egy ottani befektetőnek ez kézenfekvő megoldás.
És befolyásol ez bármit is? Nem, miért befolyásolna? Nagyon sok svájci óragyártó rendelkezik távol keleti befektetővel, sőt vannak olyan márkák, akik kizárólag oda gyártanak. Butaság lenne azt gondolni, hogy ez a nagy múltú ipar eladja a lelkét, itt nem erről van szó. Csupán a világ változik így az üzleti élet is mely hatással van mindenre. Sőt a legnagyobb cégek mindegyike ugye fent van, a tőzsdén részvényeit pedig részvényesek birtokolják, ahol ez szintén előfordul.
Visszatérve a kérdésre, a svájci az svájci? IGEN, minden óra, ami az FHS (svájci óragyártók szövetsége) által kialakított szabályoknak eleget tesz, büszkén viselheti ezt a SWISS MADE feliratot és a vásárló is.
Órák nagy választékban! www.itstimeshop.hu
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez