Kecskeméti Ninett a magyar kortárs művészet vitathatatlanul egyik legbájosabb reménysége, aki fiatal kora ellenére festőként, műbecsüsként épp egy új művészeti galéria, a Ninett Art Gallery nyitását készíti elő.
Ninett 2000-ben született Gyulán, ahol a művészetet szinte az anyatejjel szívta magába. Már egészen kiskorától 10 éven keresztül a szabadidejét művészeti iskolákban töltötte, ahol a képzőművészet számos területébe kóstolt bele. Festett, tűzzománcozott, szénrajzokat készített, batikolt, táskát tervezett és varrt a kötelező tanulmányai mellett. Művészeti egyetemet végzett, ahol a műhelyi grafika irányzatában talált rá leginkább a kivételes kreatívitására. Később interaktív grafikára specializálódott, hisz a Z generáció tagjaként a programozás, weboldal fejlesztés és UI/UX design professzionális elsajátítása elengedhetetlennek tűnt, bár minidig is tudta, hogy a legnagyobb élvezetet a festészet jelenti számára.
Később fejest ugrott a műkritika világába is, ahol Fájó János Vizuális játékok c. kiállítását elemezte. Az ezt követő években elvégezte a BÁV elméleti és gyakorlati műtárgybecsüs képzését, amely szakmát főállása mellett is rendszeresen gyakorolja és a megszerzett tudással, magabiztosan kezdte el a műtárgy felvásárlás és kereskedés izgalmas kalandját. Szülővárosában gyors hírnévre tett szert, hisz a képei kiállításra kerültek a Kohán képtárban és az Erkel Ferenc művelődési központban, ahol az EDU különdíjával is jutalmazták. Egy újabb szerelemprojektként pedig a Petőfi Irodalmi Múzeum pályázat alapján megvalósuló Kosztolányi Dezső Édes Anna c. kiállítását saját, fémből készített kisplasztikákkal egészítette ki.
Gyermek és tinédzser éveit beárnyékolta a hisztamin érzékenysége, ami igazi próbatétel elé állította. Tudatos munkával és a lelki egyensúly megtalálásával legyőzte az alattomos állapotot, ami mély nyomokat hagyott benne és küldetésként tekintett arra, hogy segítse az ebben szenvedő gyerekek mielőbbi felépülését. A sikeres harcának a kulcsa a hitvallása, miszerint a hisztaminérzékenység nem betegség, hanem állapot, ami tudatos lelki hozzáállással leküzdhető. Saját mesekönyvet írt, szerkesztett és illusztrált „Gonosz pöttyök” néven, ami a gyerekek nyelvén segít rávilágítani a hisztamintolerancia leküzdéséhez szükséges lelki tényezőkre. Közeli tervei között szerepel egy mesekönyvsorozat, ami más, kisgyermekek számára veszélyt jelentő betegségekhez is gyermeki bájjal, sok-sok aranyos illusztrációval és interaktív játékokkal, matricasorozattal nyújt segítséget a napjainkban egyre terjedő érzékenység megértéséhez. Az első mesekönyv, kiadása már folyamatban van, az érdeklődők számára megtekinthető a Ninett Art Gallery bemutatótermében.
A művészet világában leginkább a kubizmus és absztrakt egyedülállósága ragadta meg, így nem meglepő, hogy ebben a stílusban alkot, megidézve az avantgárd mozgalom izgalmát és egyediségét. Az inspirációt a műveihez a mindennapi életéből meríti. Az érzelmi mélységei és magasságai kendőzetlenül kerülnek a vászonra, így minden egyes festménye egy egyedi történetet mesél el elgondolkodtató, unikális formában, ami külön izgalmat kölcsönöz a művészetének.
Számos izgalmas megkeresést kapott az élet különböző területén, felelősségteljes főállásban dolgozik, de számára a művészet az, ami igazi feltöltődést jelent, így sosem volt számára kérdés, hogy minél többet szeretne vele foglalkozni. A festés és az alkotás az örök szerelme, míg a galéria nyitása régi álma volt. Olyan csapatot szervezett maga köré, akikkel a napjainkban egyre halványodó művészet szépségét egyedi, sokkal inkább személyközpontú formában tudja átadni akár az újabb generáció számára is.
A Ninett Art Gallery egy interaktív műterem, ami tematikus rendezvénysorozatokkal formálódik galériává, egyedi, testre szabott műtárgy befektetési tanácsadással, portfólió beszerzéssel és sok-sok érdekességgel kínál lehetőségeket, művészeti programokat a műértők, valamint a művészetben kevésbé jártas érdeklődők számára is.
A rövidtávú tervek között szerepel egészen fiatal, tehetséges gyermekek felkarolása, az első kiállításuk megszervezése és szakmai támogatása. Mindemellett a galéria műtárgy becsléseket és grafikai munkák, projektet lebonyolítását is vállalja-
A látogatási idő mindenki számára nyitott, de egyeztetéshez kötött. Nini saját képei mellett figyelemreméltó kortárs és 20. századi műalkotások kerülnek folyamatosan a portfólióba, úgy mint Scheiber Hugó, Csók István, Czóbel Béla, vagy akár Kassák Lajos legyűgöző alkotásai. A festmények mellett porcelán, kerámia és minden korszakot felölelő bútorok is kiállításra kerülnek, így mindenki könnyen rátalálhat a kedvencére és a számára legkedvesebb stílusra.
Kecskeméti Ninett fiatal kora ellenére a hazai kortárs világ üde színfoltja, egyre keresettebb képei és művészeti ténykedései új utakat nyitnak. Rá jellemző módon már a következő terveit szövögeti, hisz elsöprő lendületének és határtalan maximalizmusának csakis a csillagok szabhatnak határt. Nem sokat tévedünk a kijelentésünkkel, hogy bizonyára sokat hallunk még róla.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez