Divat, zene, élő muzsikusok, és élő gépek. Minden, ami huszonegyedik. Mert ez már egy egészen más évszázad. Pápai Zsanettel beszélgettünk.
Hogyan lesz szövet az elektronika az élő zenén?
Számomra az élőzene és az elektronika – és az élő elektronika – egyenrangú, saját értékkel bíró, legitim zenei formák, melyek önmagukban, vagy egymás mellett, egymással kooperálva is képesek minőségi esztétikai élményt teremteni. Szoknya: Mania by eeve
Szükség van-e jelmezre a hétköznapokban, vagy mindegyik szerepünk mi magunk vagyunk? |
Jó kérdés, nehéz megjósolni.
Szeretnék sokkal több olyan produkciót látni, hallani, melyben az élőzene és leginkább az élőben működtetett elektronika kiegyensúlyozott viszonyban találkozik egymással, egymásra hatva, reagálva együttesen hoznak létre valamit.
Kiket hallgatsz most?
Nagyon sokféle zenét meghallgatok, de ritkán szeretek bele egy-egy előadóba. A kedvenceimet képes vagyok éveken (évtizedeken) át rendszeresen újra és újra meghallgatni, mert akkora hatással vannak rám. Ilyen pl. a The Knife, Björk, Nine Inch Nails, Prince, stb.
Kik a kedvenc divattervezőid?
Gondolkodtál valaha saját ruhamárkán?
Hol és mikor hallhatunk, láthatunk?
Következő fontosabb koncertem március 21-én a Gourmand Kávézóban lesz, ahol a triómmal – Horváth ’Tojás’ Gáborral és Fonay Tiborral – játszunk. |
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez