A Laurel Budapest hosszú évek óta a fővárosi gasztroszíntér egyik legizgalmasabb szereplője, amelyre a klasszikus francia konyhatechnológiákra építve a magyar alapanyagok és hagyományok tisztelete, valamint a nemzetközi konyha fúziója jellemző. A Kertész utcai étterem története november végétől egyedülálló séfpáros felállással folytatódik tovább, Ötvös Zsuzsanna pastry chef és Szabó Dávid head chef vezeti a továbbiakban a konyhát.
Természetesen vannak dolgok, amikben nincsen változás: a minőség, az innováció, de közben a hagyományok tisztelete, a klasszikus ízekhez való vissza-visszatérés, mégis mindig újragondolt formában. Ezért olyan tételeket találunk az étlapon, mint a „Bundáskalács, Véreshurka, Balatoni, Sajt”, vagy a „Szarvasgerinc, Cékla, Nudli”, fődesszert pedig a „Gesztenye, Maláta, Meggy”. A koncepció érezhetően fontos része, hogy az új head chef és pastry chef közös munkája ne csupán a menüsor végén, tehát a desszertek között, hanem a legtöbb fogáson érezhető legyen.
Új-régi séfduó
Ötvös Zsuzsanna neve a legtöbb édesszájú desszertrajongónak ismerős lehet, hiszen egyrészt már évek óta erősíti a Laurel cspatát, másrészt több évig vezette népszerű, először bonbonokra, majd francia stílusú desszertekre specializálódott gasztroblogját, a Praliné Paradicsomot, miközben doktori disszertációját írta. A 2018-ban megjelent, tankönyv-jellegűen felépített Kreatív desszertiskola (Libri Kiadó) azóta több kiadást élt meg és ajánlott könyv lett a hivatalos cukrászképzésen. A 2020-ban megjelent Régi receptek, mai desszertek (HVG Könyvek Kiadó) pedig a klasszikus magyar cukrászat több receptjét dolgozza fel modern, a mai fogyasztó ízléséhez igazított formában.
Szabó Dávid első munkahelye az Onyx étterem volt (1 Michelin csillag, Széll Tamás és Szulló Szabina vezetésével), itt 4 évet töltött. Részt vett a Chaine des rotisseurs magyarországi selejtezőjén, ahol dobogós, 3. helyezést ért el, emellett volt alkalma betekintést nyerni a Bocuse D’or folyamataiba is. Ezeken kívül dolgozott a Costes Downtown és a Stand25 éttermekben is.
Otthonos, laza elegancia
Amikor arról beszélünk, hogy páratlan körítés társul a fogások mellé, akkor bizony érdemes a designra és az enteriőrre gondolni. Mindez ott kezdődik, hogy a Laurelbe érkezve először egy cseppet sem mindennapi könyvesboltba érkezünk, innen pedig máris meglátjuk a vendégteret, ami az alagsorban folytatódik a konyhával és bortrezorral együtt. A színek és anyagok mind arról gondoskodnak, hogy természetes, letisztult, kifejezetten otthonos környezetben fogyasszuk el az ételeket. Kifejezetten szimpatikus, hogy a belső tér cseppet sem hivalkodó, inkább lazán, visszafogottan elegáns, tökéletesen harmonizál mind a szervizzel, mind pedig a felszolgált ételekkel.
Több degusztációs menüsor közül lehet választani, ugyanis van húsos, illetve teljesen vegán opció is, ami jó hír lehet azoknak, akik növényi alapú táplálkozást folytatnak, illetve azoknak is, akik kíváncsi kísérletezők. Érdemes mindkettőt megkóstolni, ugyanis a vegán tételek is számos izgalmas ízt és textúrát tartalmaznak, még akár azok számára is, akik nagyon ragaszkodnak ahhoz, hogy húst is fogyasszanak egy étkezés alkalmával.
Nem véletlen, hogy a Laurel 2019-es nyitása óta minden évben Michelin-ajánlott étterem, illetve a Dining Guide Top10/Top 100 magyar étterem ranglistáján is fent van évről évre. Ez mind garancia a magas minőségre és az egyedülálló élményre, azonban arra bíztatnánk mindenkit, hogy próbálja ki személyesen!
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez