Trikóból alsóing
Dr. Jaeger. Nem, ő nem a híres "gyógyital" feltalálója. Hiszen míg a Jagermester receptje több száz éves, addig a fiúk kényelmét szolgáló, de a lógó alkatrészeket katonásan rendbentartó ruhadarab már sokkal fiatalabb. Így a lányok is gyönyörködhetnek benne...
Tehát Dr. Jaeger „találta fel” és népszerűsítette a trikóból készült alsóinget és nadrágot. A jégertrikó és alsó fazonja nem volt éppen sikkesen mondható, de a célnak megfelelt: védett a hidegtől. A hosszú jégeralsót a bokánál madzaggal kötötték meg. Ez gyakran kioldódott. Sok tréfa adódott ebből. Minden valószínűség szerint a „kösse fel a gatyáját” mondás is ennek köszönhető.
Az alsóing is alárendelt szerepet kapott: gondosan az ing vagy a pulóver alá rejtették. Majd Marlon Brando egyszer csak rájött, hogy az atlétatrikó nem is olyan szégyellni való, hiszen a katonaságnál is remek szolgálatot tett. 1951-ben, a Vágy villamosában a filmvászon jelent meg benne, s ezzel a pamuttrikót ünnepélyesen megbecsült felsőruházattá léptette elő.
Nemcsak fehérben!
A férfiak intim ruhadarabjáról általában kevés szó esik. Divatbemutatókon is szemérmesen hallgatnak róla. Pedig az utóbbi időben a férfifehérnemű – amely már régen nemcsak fehér színben készül -, nagy változáson ment át. A formabontás megmutatkozik az alapanyag sokféleségében is. A felsőruházathoz hasonlóan a gyártók visszatérnek a természetes anyagokhoz.
A csípőben bővülő nadrágok révén megengedhető a kényelmesebb alsónadrág. A nadrág alatt jól elfér az úgynevezett „boxer”, azaz birkózónadrág stílusú alsó.
Az atlétatrikók továbbra is U-kivágással készülnek, a felszabott mini alsók is érvényben vannak. Ki-ki döntse el, melyikre szavaz!
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez