Taj Lake Palace: a pazar királyi palotából lett luxusszálloda
Indiában számos palota esett a turizmus áldozatává, merthogy egymás után alakították át ötcsillagos szállodákká a régi korok elitjének otthonait. A Mewar-dinasztia 62. örökösének egykori otthonában, a Taj Lake Palace Hotelban a vendégek ízelítőt kapnak a hagyományokból, s a fényűző életmódokból.
Indiába manapság egyre inkább divat ellátogatni, s bizony sokan nem elégszenek meg a hétköznapi minőséggel - már ami a szálláskörülményeket illeti. A befektetők azért, hogy kielégítsék az igényeket, régi paloták sokaságát alakították át ötcsillagos szállodává.
Szintén egy ilyen palota volt az Udaipurban található Taj Lake Palace Hotel. A Pichola-tó türkizkék vízéből kiemelkedő szálloda egyike a világ legcsodálatosabb és legromantikusabb szállodáinak. Ennek a fehér márványból faragott álomnak a történelme nagy múltra tekint vissza, hiszen 1746-ban építette második Jagat Singh maharadzsa. A Mewar-dinasztia 62. örökösének egykori otthonában viszont ma már - a szállóvendégek örömére - egy gyógyközpont, s egy a Taj Spa is üzemel.
A mughal és radzsput építészet egyik legszebb alkotása egy másfél hektáros területen fekszik, és összesen 66 szobával és 17 lakosztállyal rendelkezik. Udaipur a mesés kelet teljes életnagyságban, hiszen mindazt képviseli, amit az ember otthon elképzel Indiáról. Jagat Singh maharadzsa városépítő kedvében egy kis gát segítségével nagyíttatta meg a Lake Pichola nevű tavat, és a tóban levő Jag Niwas szigetre építtette a tündéri Lake Palace-t (Tó Palota), minden Lake Palace nevű intézmény ősét és mintaképét. Ma luxusszállóként működő palota minden egyes szobáját átjárja a Mewar-korszak hangulata, így az idelátogató vendégek egy kis ízelítőt kapnak a hagyományokból, s a fényűző életmódokból. A fejedelmi hangulatot a szobák elképesztő luxusa idézi meg: az enteriőr gazdag berendezései, díszítőelemei változatlanul utánozhatatlan kultúráról szólnak, így nem véletlen, hogy a vendégeket a klasszikus indiai építészet jellegzetessége, mint a magas mennyezet és gazdag faldekoráció küldi az időutazásra. Persze a szálloda a fényűzést még egyes lakosztályokban tovább fokozzák. A vendégeknek ugyanis lehetőségük van olyan lakosztályokban lakni, mint például a Kush Mahal , vagy épp Sarva Ritu: míg a Kush Mahal lakosztály nem csak a festett üvegablakaival nyűgőzi le a látgatókat, hanem a szoba közepén található sárgaréz láncokra felfüggesztett antik hintával is, amelyben a vendégek kényelmesen hátradőlve relaxálhatnak, addig a Sarva Ritu lakosztályban viszont az ezüst ágytámla és a márvány padló garantálja a luxus élményét.
Azonban a pazar lakosztályok múltidézése csak a berendezésében kalauzol vissza a múltba, hiszen a luxushotel olyan első osztályú szolgáltatásokkal várja a vendégeit, mint az éttermek, bárok, business center, medence, SPA és wellness centrum, SPA hajó, fitness centrum.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez