Spinning mindenkinek
A spinning egy zenés, csoportos szobakerékpár-edzés, edzői irányítással. Társaságban mindenki lelkesebben hajt, ezért ezerrel pörögnek a szobabicajok kerekei. Egy 45 perces óra végére mindenkiről patakokban folyik a víz, ha jól dolgozott.
Johnny G. amerikai triatlonversenyző fejlesztette ki néhány évvel ezelőtt azt az új edzésmódszert, amely egyesíti a kerékpártréning és az aerobikozás előnyeit. A spinning kerékpárok speciális szobabringák, amelyek első kerekét nehéz lendkerékkel pótolták, így segít a kerekezőnek lendületben maradni. De nem elég az elején belendíteni, ugyanis a bicikli pedáljait nemcsak nyomni kell, hanem húzni is. A 45 perces hajtás alatt akár 800 kalóriát is elégethet a szervezetünk!
Az edzés egyik fontos elemének számít a zene. A különböző szakaszokat és gyakorlatokat az aerobik órákhoz hasonlóan a résztvevők az edzői utasításokat követve zenére végzik. A program rendszerint különböző intenzitású szakaszokból épül fel.
A bemelegítésül szolgáló első néhány perces, kis ellenállású és közepes fordulatszámú pedálozás után nagy sebességű sprintek, közepes sebességű síkmenetek és lassú fordulatszámú hegymenetek váltogatják egymást. A tréner utasításának megfelelően választják meg az edzeni vágyók az ellenállás nagyságát, ezzel szabályozva a fordulatszámot. A kerékpáron azonban természetesen nem aerobiklépéseket kombinálnak, hanem ülve és állva kerékpározva, a súlypont áthelyezésével és karkombinációkkal alakítják ki a programot.
A spinning előnyei:
- fizikai és mentális jó közérzetet biztosít,
- hatékonyan dolgoztatja a szív- és keringési rendszert,
- kíméli az izületeket kortól, testsúlytól függetlenül,
- bárki számára elvégezhető,
- egy óra alatt akár 800-900 kalóriát is felhasználhatunk!
Felszerelés a spinninghez:
- legyen nálad törölköző és legalább
- kerékpáros nadrág, mert sokkal kényelmesebb,
- nem igényel nagyfokú ügyességet, tehát mindenki számára elérhető.
A spinning edzések következtében nem fognak megnagyobbodni a combok. Az órák változatossága és a sok magas sebességű tekerés erősít, formál, de nem növel izomtömeget. Inkább szálkásít. A farizom viszont csodás formákat vehet fel a gyakori spinningeléstől.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez