Richard Avedon képei aukcióra kerülnek
A XX. század egyik leghíresebb, és óriási hatással bíró divatfotósa, Richard Avedon 2004-ben hunyt el. A most aukcióra bocsájtott képei az 50-60-70-es évek divatjának meghatározó elemei voltak.
A fotókat november 20-án, a Christie's-ben, Párizsban lesz, a bevételt az Avedon alapítvány fogja kezelni. Az árverésen várhatóan megközelítőleg hatvan képet fognak licitre bocsájtani, köztük a világhírű, 1955-ben készült Dovima elefántokkal címűt, mely hét láb, picivel több mint két méter magas. Ezért a képért önmagában 500-700 ezer dollárt vár a licitáló, az összbevételt 3,7-6 millió dollár közé becsülik.
Avedon olyan világhírű, és korszakok arcát meghatározó modellekkel dolgozott együtt, mint Jean Shrimpton, Veruschka vagy Twiggy. Halála után egy évvel, 2005-ben személyes tárgyait és a házát már elárverezték, ez az esemény várhatóan az utolsó jelentős Avedon árverés lesz.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez