Minden szemformát másképp kell sminkelni
Ahány szemforma, annyi féle sminkelési technika létezik arra vonatkozólag, ha elégedetlenek vagyunk a szemünk elhelyezkedésével vagy formájával.
Közel ülő szemek nagyítása
Ha közel ülő szemünk van, akkor a sminkszerek segítségével olyan hatást kell keltenünk, mintha nagyobb távolság lenne a két szemünk között. Épp ezért a belső szemzugnál mindig világos árnyalatot használjunk, a sötét színnel pedig a szem külső részét árnyaljuk. Fontos az átmenet a két szín között, ezért a világosabb árnyalattól a sötét felé haladva halványítsuk a sminket, ezzel kerülve a túlzottan éles vonalakat. Árnyaláskor egymás mellé applikátorral visszük fel a szemhéjpúdert. Az applikátorral azonban nem satírozunk, hanem pontozva hordjuk fel az anyagot! A megfelelő mennyiségek felhordása után puha ecsettel mossuk össze a különböző árnyalatú szemhéjpúdereket. A tökéletes átmenetet így lehet kialakítani.
Távol ülő szemek korrigálása
Úgy érhetjük el, hogy a szemek látszólag közelebb kerüljenek egymáshoz, ha a külső sarkukba világosabb árnyalat kerül, míg a szemzugnál sötétebb színeket használunk. Ügyeljünk arra, hogy a sötét színek használatakor csak a szemhéj belső harmadát árnyaljuk, s a világosabb festéket a szemhéj közepétől kifele haladva hordjuk fel. A belső szemzugnál csak pár árnyalattal sötétebb tónust alkalmazzunk, különben bandzsává válhatunk. Segíthet, ha meghúzzuk a szemkontúrt, hiszen e módszerrel is csalhatunk egy kicsit a belső szemzugnál sötét színe miatt. Ez a közel ülő szemekre is igaz a külső szemzugra vonatkoztatva.
Kerek szemekből macskaszem
Kerek szemeknél szemceruza segítségével is hosszabbíthatunk a tekinteten egy egyszerű „macskaszem” kontúr rajzolásával. A szem külső szemzugát egy sötétebb tónussal, hosszanti mozdulatokkal árnyaljuk is.
Mélyen ülő szemekből nyílt tekintet
Mélyen ülő szemeknél ne használjunk sötét színeket. A világosabb, gyöngyház árnyalatokat részesítsük előnyben a tejes szemhéjon, mert ezek optikailag nagyítják a szemet.
Mandula formájú szemek
Mandula formájú szemek árnyalását az alsó és felső szemhéj külső peremén kezdjük. A mandulaszemeknek mind a nyújtott, mind a kerekebb alakzatok egyaránt jólállnakA natúrsmink is a mandulaszemnek áll a legjobban, mert önmagában is esztétikus látvány.
Alacsony szemöldök
Mindenekelőtt a felesleges szálak eltávolításával alakítsunk ki klasszikus ívet, majd vigyünk fel csillogó világos színt közvetlenül a szemöldökcsont alá.
Megereszkedett szemhéj
A szemredőbe kevés sötét árnyalat kerüljön, hogy elvonja a figyelmet a lefittyenő szemhéjról.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez