Milyen harisnyát vegyünk?
Harisnyavásárláskor olykor bizony nem szabad spórolnunk, mert később nagyon megbánhatjuk. Ezért, mielőtt az olcsóbbat választjuk, érdemes megkérdezni az eladótól, mivel tud többet a másik, amelyik szeme ugyan hasonló.
A műszálas harisnyanadrág a 60-as évek második felében vált világszerte elérhetővé, mi Magyarországon még sokáig csak csomagokban kaptuk. Mára viszont olyan olcsó lett, hogy már felszedetni sem érdemes. Az utóbbi néhány évben a harisnyagyártók, hogy színesítsék életünket, piacra dobták a tarka, mintás, csillogó flitterekkel díszített harisnyákat. Az igazi, az árakat is befolyásoló minőségi változások azonban nem ezek voltak. nézzük, mit is kaphatunk kicsi magasabb áron! Először is egy kis alakformálást. A megfelelő pontokon sűrűbben szőtt harisnya megemeli a feneket, lenyomja a hasat, a csípőt, elrejti a comb külső- belső felén lévő apró hurkákat, sőt van, amelyik a bokát teszi karcsúbbá. Sokan tapasztalják, hogy a hideg évszakokban szárazabb a bőrünk, s ezért a harisnya különösen megviseli a lábukat.
Milyen harisnyát vegyünk?
- Mindnyájan ismerjük, milyen kényelmetlen, rossz érzés, ha a harisnya dereka bevág, túl szűk. (Arról nem is beszélve, hogy testhez simuló ruha alatt sem éppen esztétikus látvány.) ezen a gondon segíthetnek a free body márkajelzéssel ellátott harisnyanadrágok.
- Az ilyen harisnyanadrágok derékrésze bővíthető: a megfelelő helyeken egy speciális ollóval átvágott szálak segítségével 1-1 centiméterrel bővülhet a gumis részek bősége. Örömhír jó étvágyú olvasóinknak: nem kell lemondanunk egy-egy finomnak igérkező lakomáról.
3-4. Finom fehérneműt és harisnyát is moshatunk mosógépben, ha a kényes darabokat mosóhálóban helyezzük a gépbe. Aki hirtelenjében nem jutna mosóhálóhoz, az se keseredjen el: a célnak tökéletesen megfelel a viseltes kispárnahuzat is.
5. Zárt cipőbe megerősített sarkú, pamut talpbetétes harisnyát vegyünk, mert így megnövelhetjük az élettartamát.
6. titokzokniból, térdzokniból érdemes rögtön 2-3 egyforma párat vásárolni, hátha az egyik fél eltűnik a mosásban, vagy leszalad a szem rajta
Hogyan vigyázzunk rá?
Amit még nem sikerült feltalálni, bár többször is beharangozták, az a szembiztos harisnya. Aki szeretné, hogy drága harisnyája hosszabb életű legyen, jobb, ha betartja a következő szabályokat: Az első viselet előtt mossuk ki a harisnyát, hogy az visszanyerje rugalmasságát, az „állásban” ugyanis megkeményednek, könnyen megpattannak a szemek. Harisnyát sosem szabad kapkodva, fél lábon állva felhúzni. Ülő helyzetben, bekrémezett, benedvesített kézzel rolnizzuk fel a szárat, és szépen, egyenletesen húzzuk fel a lábra. Mosógépben csak mosóhálóba téve, 30 fokos programon mossuk a harisnyát.
A harisnya viselésének megvannak az esztétikai szabályai. A fehér, a nagy mintás erősíti, a fekete karcsúsítja a lábat. A most divatos színekből – mohazöld, borvörös, mustársárga- ki-ki korának megfelelően, többnyire a pulóver színével összhangban válogasson. A 10 DEN-es harisnyát nyárra ajánljuk, ha csak így tudunk cipőt viselni, agy el akarunk tüntetni néhány hajszáleret. Csak megerősített lábfej- és fenékrésszel tartós!15 DEN-es legyen a harisnya őszre és tavaszra, és akkor tartós, ha lépésbetéttel és megerősített sarokrésszel vásároljuk. 20DEN-es a téli harisnyák vastagsága, de hidegben jól jön a 30-40 DEN-es is. Ezek a harisnyák már igazán starpabíróak.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez