Milánó, a divat fővárosa
Igen, az. A divat és persze Észak-Olaszország fővárosa, világváros, iparváros, élő, lüktető élettel, s nemcsak kirakatokkal. Milánó a divat mellett él is, és sokak véleményével ellentétben, nemcsak öltözik.
A régi Milánó ugyanakkor korántsem volt ennyire fényűző. Egykoron kanálisokból állt, akárcsak Velence, ám ezeket Mussolini diktatúrája alatt feltöltötték, és mára már csak Porta Ticinese-Naviglo negyed maradt meg régi formájában. Ezen a városrészen tehát nem tükröződik olyan nyilvánvalóan a luxus és a csillogás. A belvárost azonban már a divat, egy negyedrészét pedig teljes egészében Giorgio Armani uralja. Az ő divatháza a legnagyobb, amely a via Montenapoleonét, a divat sétálóutcáját nyitja meg, mely egy igazi bevásárlóközpontnak felel meg: Armani, Emporio Armani, Armani Casa márkák találhatóak itt, sőt még egy saját kávézót, és a Nubu nevű éttermet is az épületben üzemelteti Giorgio Armani. Akárcsak a híres Armani éjszakai klubot. Ide olyan hírességek járnak, mint Paris Hilton vagy Victoria Beckham, de Armanit is megtalálhatod a VIP Lounge-ban (persze testőreivel körülvéve). Sőt még a konkurens divattervezők, Domenico Dolce és Stefano Gabbana is szívesen szórakoznak itt.
Milánó a divat iparvárosa. A külvárosokban találhatóak a nagy cégek gyárai, és költőien azt is mondhatjuk: ha a divat szellemi szülőatyja Párizs, akkor Milánó az, ahol életre kelnek a darabok. Óriási élmény végigsétálni a via Della Spigán is, amely párhuzamosan húzódik a via Montepoleonéval. Itt is az egyik luxusüzlet éri a másikat: Cartier, Moschino, Roberto Cavalli, Bulgari, Tiffany, Tod's, Valentino, Fay, Malo: csak néhány a sok közül. Ne felejtsük el a számos showroomot sem, amelyek talán a legfontosabbak a divatipar számára, hiszen az egész világról itt rendelik meg a kollekciókat.
A Brera-negyed és a Dóm-tér
A belvárossal ellentétben, ebben a negyedben inkább a bohém, művészi hangulat uralkodik, és itt találhatóak a legjobb éttermek és kávézók. Például híres Da Claudio, amely egy színvonalas szusibár; a nyers halakat friss salátával és proseccóval kínálják. A Brera utcáin esténként a jósnő kirakják hangulatos lámpákkal és varázsgömbökkel díszített kis összecsukható asztalaikat. Én tíz euróért megtudhattam, hogy mit hoz a jövőm a szerelemben, húsz euróért pedig már a munkámról és a sikerre való esélyeimről is érdeklődhettem. A jósnő öt perc után kitalálta, hogy a divatszakmában dolgozom, vagyis valóban érti a mesterségét (Persze ebben a városban jó eséllyel véletlenül is beletrafálhatott). Szintén a Brerában található a Pinacoteca képtár, mely valódi remekműveket is őriz. A Brera-negyedből a Dóm térre könnyen visszasétálhatsz, vagy akár a régi sárga villamosra is fölülhetsz. Itt magasodik a milánói Dóm, a világ negyedik legnagyobb székesegyháza, amely mintegy negyvenezer főt képes befogadni. Ha nincs tériszonyod, érdemes fölmenni a tetejére, jobb kilátást a városra aligha találsz. Szintén itt található a Teatro Di Scala világhírű neoklasszicista épülete. Talán nem olyan gyönyörű, mint a budapesti Operaház, de kihagyhatatlan látványosság. Innen már a II.Victorio Emanuel utca árkádjai jelennek meg, melyekben a mozaikpadlót érdemes megcsodálni. Az igazi nagy bevásárlóutcák mellett a legkedveltebb a Rinascente áruház. Itt több emeleten megtalálhatod az összes divatmárkát, és ha nincs kedved ajándékok után kutatva róni a város utcáit, itt biztosan találsz valami vásárfiát. A Rinascente tetején található éttermekben pedig kipihenheted a vásárlás fáradalmait, és a szép kilátásban is gyönyörködhetsz.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez