Már megint ezek a negatív hullámok Moriarti!
Érzelmi beállítottságunk rendkívül sok mindenben befolyásol minket. Vannak, akik mindenben a pozitívat, vannak, akik mindenben a negatívat látják. Félig üres, vagy félig teli a pohár? Nem mindegy.
Mindig morózus? Állandóan rosszkedvű? Képtelen meglátni a jót? Erről bizony a bal agyfélteke elülső részében található központ tehet, ami amolyan érzelemközpontként funkcionál.
Több kutató egyöntetűen állítja (míg mások természetesen mereven elutasítják), hogy érzelmi beállítottságunk génjeinkre vezethető vissza. Eszerint az öröklött tulajdonságok a jelentősebbek, nem pedig a szociálizációs közeg.
Az előbb említett pont és a limbikus rendszer (érzelmek kialakulásának helye) zavartalan működése esetén az ember kevésbé feszült, jobb stressztűrő képessége van, ritkábban fordul elő nála szenvedélybetegség. Azok, akiknek munkájuk sok stresszel jár, különösen fontos, hogy jól "karbantartsák" érzelmeiket, stressztűrő képességüket. Ezért számukra a tréningeken sokszor szerveznek külön foglalkozásokat, amelyek a pozitív energiák felhasználásához segíti hozzá a munkavállalót.
Otthon, egymaga is képes lehet arra, hogy fölénybe keveredjenek önben a pozitív energiák. Ehhez elég lehet a tudatos pozitív gondolkodás, belefér egy kis bohóckodás, némi lazítás, és természetesen a sport is. És egy kis fatalizmus sem árt.
Ha pedig valóban Moriarti jut eszünkbe a Kelly hőseiből, akkor inkább nevessünk és mondjuk: Látod mit tettél a negatív hullámaiddal Moriarti?
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez