London Fashion Week 2010 - 3. nap
A divathét harmadik napján olyan tervezőkkel találkozhattunk, mint a Basso and Broke, Mary Katrantzou, Margaret Howel, Jasper Conran, Michael van der Ham, Antonio Berardi, vagy épp Vivienne Westwood.
Basso and Brooke 2011 tavasz/nyár
A két divattervező, Bruno Basso és Christopher Brooke kreációi 2004-ben debütáltak, amikor is szeptember megnyerték a Fashion Fringe-díjat. 2005-től kezdve rendszeresen szerepelnek a London Fashion Week programjában is.
Mary Katrantzou 2011 tavasz/nyár
A görög származású divattervező első önálló bemutatója híven példázza, hogy a fiatal tervezők mennyire szeretik és merik használni a modern technikákat. Katrantzou kollekciója az élő példája mennyire fontossá vált a térbeliség és a strukturális felépítés. Mintha egy robot tervezett volna egy mérnöki asztal felett.
Margaret Howel 2011 tavasz/nyári kollekciója már-már annyira angolos lett, hogy szinte fáj. Fakó indigókék, Fekete, fehér, bézs, némi fakult khaki. Olyan az egész, mintha két évvel ezelőtt már meglettek volna a ruhák, csak azóta folyamatosan mosták volna őket. Aki szereti az angol nyarat, annak ez a kollekció tetszeni fog.
Jasper Conran 2011 tavasz/nyár
Nagy-Britannia hosszú idő óta az egyik vezető divattervezőjének tekintett Jasper Conran jövő tavaszi kollekció igazi Janus arcúra sikeredett. Igazi angolként ő sem tud kilépni (nem mintha akarna) az elegancia és kifinomultság bűvköréből. A másik oldal azonban már egy vidám és bohó Jasper Conran műve, ahol a színek és formák kitörnek, és egy olyan ember kezei közül tárulnak elénk, aki tud velük bánni.
Julien Macdonald 2011 tavasz/nyár
A 39 éves divattervező fiatal kora ellenére már igen tekintélyes szakmai múltat tudhat maga magáénak. Dolgozott Alexander McQueen-nel, Dannii Minogue , Geri Halliwell ,Carmen Electra vagy Naomi Campbell is hordta ruháit. 2001-ben az év divattervezője volt Nagy-Britanniában, és 2001-2004 között a Givenchy vezető tervezője volt. A neve brand, aki messze híres kifinomult ízléséről. Tavaszi kollekciója laza, lezser, de idézi egy kicsit a Viktoriánus kori Angliát. Persze csak épphogy, így még véletlenül sem fogják a kollekcióját kikölcsönözni egy kosztümös filmhez.
Michael van der Ham 2011 tavasz/nyár
A holland tervező, Michael van der Ham szintén az új generációhoz tartozik. Tavaszi kollekciójában dominálnak a színek, de inkább a hideg színek. Sokkal inkább kiemelhető az ötletes varrás, így különösen a félvállra ereszkedő királyi köpenyszerű megoldás, mely szint arisztokratikussá teszi az egyébként sem kifejezetten „népies” kollekciót.
Antonio Berardi 2011 tavasz/nyár
A sarok nélküli cipő királya tavaszra sem alkotta újra márkáját, tulajdonképpen semmi újat nem hozott. Egyre inkább úgy tűnik Berardinak mindegy, hogy ősz, tél, tavasz, vagy nyár van, a lényeg, hogy a fekete, fehér, a bézs, és a khaki formációi közé be tudjon passzírozni egy tűzpirosat is. A védjegyének is tekinthető megoldás idén inkább korallvörös.
Vivienne Westwood Red Label 2011 tavasz/nyár
Végezetül jöjjön a Punkkirálynő, avagy az örök abnormalitás. Ez a csúnya szó persze nála inkább dicséret, minden más jelzőt valószínűleg sértésnek venne, feltéve, ha olvasna minket. Mivel nem Frei Tamás irányítja a szerkesztőséget, ezért be kell vallanunk, Vivienne Westwood nem tőlünk kért tanácsokat a jövő évre vonatkozóan, inkább hallgatott az inspirációira. Ez pedig talán a hálószoba és esetenként a 19. századi London lehetett. Ceruzaszoknyák, hálóköntösszerű kabátok, háremnadrágok Vivienne Westwood tavaszi kollekciójában.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez