Kiből lesz a jó nő?
Paulina Éva könyve az igazi JÓ nőről szól, női szemmel, finomsággal, hogyan látja egy nő belülről, a saját szépségét. Nem külső szemszögből, hideg, orvosi szemmel, sokkterápiaszerű tartalommal, hanem szívhez közelítő céllal vetette sorait papírra a szerző. Olvassuk hát a szerző recenzióját:
Ha szétnézünk a környezetünkben, kevés igazán JÓ NŐ -t látunk. Annál több próbálkozást. Ezek a próbálkozások többnyire sikertelenek, görcsösek, kétségbeesettek. Sokan ugyanis azt hiszik, hogy elég szépnek, csinosnak lenni ahhoz, hogy kiérdemeljék a JÓ NŐ címet, ezért tehát minden energiájukat, idejüket és pénzüket a külsejük karbantartására, megszépítésére fordítják. A várt eredmény azonban elmarad, a környezettől nem kapják meg a remélt sikert, visszajelzést. A másik véglet, amikor a nők csak a belső építkezésre koncentrálnak, és mivel külsejüket adottságuknál fogva nem tartják előnyösnek, nem is törekszenek arra, hogy kihozzák magukból a legtöbbet, és vonzó, harmonikus külsőt építsenek fel, ami sokszor sokkal többet ér a veleszületett szépségnél. A JÓ NŐK-nek igenis titkuk van. Ők birtokában vannak egy olyan tudásnak, aminek mások nem. Ők tudnak úgy vigyázni az életükre, a külsejükre, az egyéniségükre és a boldogságukra, ahogyan mások nem. A szerző ezeknek a titkoknak a megfejtésére vállalkozik könyvében, humoros és megdöbbentő történetekkel fűszerezve a nők kapcsolatát az öltözködéshez, sminkhez, fogyókúrához, plasztikai sebészethez, szerelemhez, szexhez, gyermekvállaláshoz. És nem utolsósorban: a Férfihoz.
A szerző írja: Megdöbbentőnek és lekezelőnek tartom dr. Csernus Imre nőkről alkotott véleményét. Amikor először hallottam "kedvenc" kifejezéseit, mint például "szeretetkurva", "kapca", "csicska", megállt bennem az ütő, és vártam, hogy a nők közül valaki majd ellentmond, vitatkozik, érvel, vagy egyszerűen csak az asztalra csap, és azt mondja, ne beszéljen így velünk, rólunk Csernus doktor! Mert ha meg is botlottunk, ha elviseltünk megalázást, ha nem mertünk lépni idejében, az életünk akkor sem csupán a tévedéseinkről szól. Türelmünkkel, szeretetünkkel, gondoskodásunkkal szebbé formáljuk a világot és ez tiszteletet érdemel. Aztán azt vettem észre, hogy a nők nem kérik ki maguknak Csernus doktor véleményét és jelzőit, hanem csak hallgatnak. Ez pedig nagy baj. Meg kell tanulni NEM-et mondani, nem pedig hallgatni, mint ahogy a "jó kislányok" szoktak. Az a nő, aki az én bőrömben létezik, sok mindenen keresztülment. Volt újságíró és munkanélküli, átélt szexuális zaklatást, közeli hozzátartozó meggyilkolását, menekült fenyegetőző férj elől, részeges apa elől, hónapokig "lakott" egy hálózsákon egy rossz házasságból kilépve. Mégis ez a nő, aki az én bőrömben létezik - boldog. Ez a sok mindent megélt, boldog nő hívja meg az Olvasókat egy felfedezésre; hogyan váljunk jó nővé és hogyan őrizzük meg ezt a státuszt. És hogyan mondjuk nemet, ha valakinek a véleményét sértőnek vagy igazságtalannak érezzük. Hogyan mondjuk nemet... akár dr. Csernus Imrének is. Ez a sok mindent megélt, boldog nő hívja meg az Olvasókat egy felfedezésre; hogyan váljunk jó nővé és hogyan őrizzük meg ezt a státuszt. És hogyan mondjuk nemet, ha valakinek a véleményét sértőnek vagy igazságtalannak érezzük. Hogyan mondjuk nemet... akár dr. Csernus Imrének is.
Ára: 2400 Ft.
K. U. K. kiadó, Budapest, 2009
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez