Ki is az a házinyúl?
Rengetegszer halljuk a "házinyúlra nem lövünk" mondást. Ez elég egyértelmű, nem szorul bővebb magyarázatra. De ki minősül házinyúlnak? Avagy: "Aranyos a csaj/pasi (megfelelő rész aláhúzandó), kéznél van. Igen, persze. Meg láb alatt." Körkép a nyulakról.
Ami túl messze van, az nem biztos, hogy rossz, ami viszont túl közel,az korántsem csak jó, mivel a későbbiekben ebből adódhatnak problémák. Kezdőknek összefoglalva: a házinyúl az, aki akkor is közel lesz/marad, amikor már nem kéne, hogy közel legyen.
Lássuk, hol találhatunk házinyúlakat az életünkben. Időrendben haladva:
I. Osztálytárs:
A szomszéd padsorban bájait még óvatosan próbálgató Margitka és az állandó megfelelési kényszerben leledző, pattanásokkal hadakozó Jánoska esetén a házinyúl igencsak egyértelmű. Az ő románcuk az egész osztály mikorszociális környezetére kihat, tehát szakításuk nem csak egymást, de a fiú-lány állóháború erőviszonyait is boríthatja. Persze, attól még, hogy mi tudjuk, a mögöttünk érkező korosztályok ugyanúgy el fogják követni ezt a hibát...
II. Kollégiumi lakótárs:
A felsőoktatási kollégiumaink általában kevert intézmények, ilyenformán tökéletes terep az ismerkedésre. Látszólag. A szomszéd lányszint hivogatóan csacsogó és női illattól ellenállhatatlan, illetve a fiúszinten meghatározó férfias káosz és nem kevésbé férfias szagok kiváló terep a másik nem előnyeinek (és hátrányainak) alapos megismeréséhez. A kollégiumok nem a tartós kapcsolatok fellegvárainak számítanak az állandó fluktuáció következtében, portás legyen a talpán, aki kiismeri magát ebben a párkapcsolati káoszban. Tehát lehet, hogy jó ötletnek tűnt eleinte összejönni azzal a kedves, ötödiken lakó tibet-kulturális antropológia szakos Tündivel, a szakítás után viszont vészesen közel marad... A felsőoktatást ismerve: jó hosszú évekre.
III. Egy település:
Ha pici faluban lakik az ember, könnyen a házinyúl csapdájába eshet. Egy faluban mindenki nyúl, hisz mindenki kéznél van, és mindenki láb alatt lesz... Ami eredetileg jó ötletnek tűnt, hisz rengeteg előnye volt, az a szakítás után kínkeserves lehet. Közel lakott, csak át kellett sétálni. Igen. Most is közel lakik, csak épp mással... Közös emlékek mindenhol. Kell ez Neked? Dehogy kell. Kerüld hát el, hisz régen tudtak a szomszéd faluból házasodni az emberek. Egy szó mint száz: falunkban/kerületünkben/utcánkban nem csajozunk/pasizunk.
IV. Munkahely:
Nemrégiben megírtuk milyen a munkahelyi szerelem. Annak minden előnyével és hátrányával tisztában kell lennünk, ha egy munkatársra vetjük ki hálónkat. Lőhetsz házinyúlra, de utána ne panaszkodj a barátaidnak/barátnőidnek, hogy mennyire ver téged a sors, hogy most összezárva vagy kénytelen dolgozni az exeddel. Viseld becsülettel, és kellő fatalizmussal. Abból baj sosem lehet.
V. Nyugdíjas klub:
Bizony. Az ember mindig párt keres. De akármilyen vonzó is Sándor bácsi, akinek van haja és saját fogai, nem biztos, hogy a kapcsolat örök marad. Még mielőtt valaki azzal vádolna, hogy az idős embereken gúnyolódunk, ezt egy kedves idős ismerősöm mondta nekem, nevetve. Ő az örök fiatalság titkának tudója...
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez