Kalap, fátyol vagy fejdísz - melyiket válasszam?
Ha már megvan a ruhád, hamar ráeszmélsz, hogy bizony nem is olyan egyszerű feladat megfelelő kiegészítőket találni hozzá. Ilyen gond lehet annak eldöntése is, hogy mi kerüljön fejedre. Fátyol, kalap vagy csak egy jól kitalált frizura? - nehéz a döntés, hisz mindegyik megoldás, akár egymással igényesen ötvözve is remek ötlet lehet.
A fátyol tradicionális menyasszonyi kellék, és mint ilyen, koronként, tájegységenként és vallásonként eltérő, ma is számtalan formája jelenik meg az esküvőkön. Bár a „hivatalos" álláspont szerint csak az első házasságkötéskor, illetve csak terhesség előtt hordhat fátylat a menyasszony, azért az idők ezen a téren is változni látszanak.
Fátyol
Ha eldöntötted, hogy fátylat szeretnél, akkor a következőket kell mérlegelned:
Mi illik az arcformádhoz?
Mi illik a ruhádhoz?
Milyen típusú fátyolt érzek kényelmesnek?
Az arctípus, akárcsak egy frizura kiválasztásánál, a fátyol esetében is szerepet játszik. Hiszen, ha nem tartozol azok közé, az ovális (vagy ahhoz közeli) arcformájú hölgyek közé, akiknek minden jól áll, akkor bizony oda kell figyelni arra, hogy milyen fátyollal, mit hangsúlyozol ki arcodon.
Kerekebb arcú menyasszonyoknak például érdemes olyan fátylat és hozzá illő frizurát választani - kiengedett vagy az orcát keretező haj, és oldalt arcba hulló fátyol -, amely némiképp levesz az orca kerekségéből.
Egy szív alakú archoz a leginkább egy tarkóra fésült konty és egy arra tűzött fátyol illik a legjobban. Hisz ezzel az arc alsó részét optikailag erősíteni tudod, mert pont arra a részre esik a fátyol szélessége, ahol egyébként keskenyebb az arcod.
A szögletesebb típusú arcforma lágyítást igényel, amelyet úgy tudsz elérni, hogy néhány tincset belógatsz az arcba, illetve a fátylak közül is olyan fazont keresel, amely hosszabb és lágyabb esésű.
A hosszúkás arcformával rendelkező arák pedig értelemszerűen ne olyan hajat és fátylat képzeljenek el, amely még jobban hangsúlyozza arcuk nyúlánkságát, inkább olyat, amely kerekíti, illetve szélesíti azt. Ideális lehet ebben az esetben a szélesre rakott kontykorona, hozzá illő terebélyes pánttal vagy koszorúval, illetve olyan fátyol, amely ebből szépen hosszan aláhull az arcnak, és kicsit levesz a hosszából.
Amellett, hogy figyelembe veszed arcod formáját lényeges az is, hogy fátylad összhangban legyen a ruháddal. Nem vehetsz fel egy óriási, majd 3 és fél méter hosszú fátylat egy klasszikus A-fazonú, vagy uszály nélküli ruhához, mivel egy ilyen fátyol annyira ünnepélyes, hogy ahhoz a ruhának is igazodnia kell.
A fátyolok mérete és hossza persze eltérő, a legkisebbtől, vagyis körülbelül 35 cm-től a katedrális vagyis uszályos fátyolig válogathatsz és akkor még nem is említettük azokat a többrétegű fátylakat, amelyeknek a földön húzható része a ceremónia után akár le is csatolható. Ez kiváló arra az esetre, ha minden ágyad, hogy a bulin is végig fátyolban maradj.
A hossz mellett szintén a ruhád dönt arról, hogy milyen díszítésű lehet a fátyol. Ha a ruha egyébként is rengeteg berakással és díszítéssel bír, jobb, ha egy szimpla, varrás nélküli fátylat választasz hozzá. Két díszítés, még ha egyforma is, "kiolthatja egymást".
Ha valamilyen díszítéssel bevont a fátyol széle, ügyelj, hogy ne ugyanott végződjön a fátyol, ahol a ruha, hanem valamivel lejjebb. Ellenkező esetben a két díszítés elnyomja egymást. A szélén szalaggal beszegett fátyol is problémás lehet, ha nem vagy túl magas, mert megtöri a látványt egy vízszintes vonalban, és így alacsonyabbnak tűnhetsz, mint amekkora vagy.
Ha szeretnél a cikkről még többet olvasni kattints ide.
Forrás: Esküvői Magazin
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez