A szerzetesek és az apácák titkos találkozója
A legendák szerint Chiemsee három szigetén turpisságok történtek. A Férfiak szigetén a 8. században, III. Tasziló herceg által alapított bencés rend szerzetesei éltek, a másik szigeten pedig az apácák. A két sziget között tóban "lapuló" legkisebb területű földrészecske a kakukktojás.
A szerzetesek és apácák közti "kapcsolat" híresztelésének valódi indoka persze az egyháziak vagyona volt. A Benedek rendet 1803-ban feloszlatták, de a sörrfőzde továbbra is üzemelt helyette. Később ugyan I. Lajos visszaállította a rendet, de nem volt olyan hosszú életű, mint a Nők szigetén, ahol mind a mai napig csak apácák szorgoskodnak.
A Férfiak szigetén II. Lajos által építetett barokk palotát mindössze hat napig élvezhette megálmodója, mert 1886-ban meghalt. Millió aranypénzt áldozott kastélyépítő hóbortjának. A költséges szenvedély nem merült ki pusztán egyetlen palota építésében, azonban az épületek minden szegletét helybéliekkel készíttette, és csodálatos emlékeket hagyott így az utókornak. Mielőtt azonban több soron keresztül a felségnek adóznék, azért sietve hozzáteszem, hogy II. Lajos kedvenc időtöltése volt tükörtermében, palástban végigvonulni és mindezt 25 szolga segítségével meggyújtott 40.000 gyertya fényében tette, hajnali kettő órakor.
Grassau és Rottau vidéke csodálatos. Az ideérkező nem csak a 84 km² alapterületű Chiemsee hűvös vizében lubickolhat, hanem a természetvédelmi terület szépségében, és a minden német várost maga mögé utasító települések bájában is. A stresszt itt - Münchentől 80 kilométerre, és Salzburgtól 50 kilométer távol - még hírből sem ismerik a helyiek, és a nagyvárosokra jellemző szmog még csírájában sem burjánzik a felhőpárnákban. Nem véletlenül kapja meg a levegőminőség makulátlanságát elismerő rangos elismerést, immár több mint ötven éve.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez