A smink lelke: az alapozás
Az alapozás a smink legkényesebb része. Nem könnyű kiválasztani a megfelelő márkát, a megfelelő árnyalatról és állagról nem is beszélve.
Mindenképpen természetes alapanyagú alapozót ajánlunk, a vegyileg előállított alapozók ugyanis nagymértékben hozzájárulnak a bőr öregedéséhez és eltömítik a pórusokat. A nem megfelelő alapozó alatt a bőr egész egyszerűen megfullad. Bőrünk ugyanolyan légzőszerv, mint a tüdőnk. Képzeljük el, hogy az egész bőrfelületünket bekenjük egy olyan anyaggal, amely nem légáteresztő. Sokkoló tény, hogy ugyanúgy megfulladnánk egy idő után, mint ha a tüdőnk nem jutna levegőhöz. Ezért, ha valaki mégis olyan alapozót használ, amely vegyi anyagokat tartalmaz, azt minél ritkábban tegye fel. A megfelelő árnyalat kiválasztásában bármelyik szakember tud pillanatok alatt segíteni. Ám ha nincs a környezetünkben ilyen, akkor íme néhány hasznos tipp:
- Erős, lehetőleg természetes fénynél oszlassunk el egy keveset az anyagból a homlokunkon, vagy az alkarunkon. Minél kevésbé üt el az alapozó színe a bőrünk színétől, annál jobb az adott árnyalat. A tökéletes alapozó nem is látszik!
- Érdemes beszereznünk egy árnyalattal sötétebb színt is, hiszen például nyáron, vagy síelésnél a bőrünk akkor is barnul, ha nem napoztatjuk.
- Az alapozót kis mennyiségben vigyük fel az arcra, a szemhéjra, a fülekre, és a nyakra. Mélyen dekoltált ruha esetében alapozzuk le a dekoltázst is! Ügyeljünk arra, hogy nagyon alaposan dolgozzuk el az anyagot a bőrünkön, ne maradjanak csíkok, különösen ügyelve a hajtőre és az arcélre.
- A felvitelhez használhatunk puha szivacsot, vagy akár a kezünket is. Érdemes picikét benedvesíteni a szivacsot, vagy a kezünket, így könnyebb eloszlatni az alapozót.
- Fontos, hogy az alapozót alaposan megtisztított és hidratált bőrre vigyük fel. Amennyiben valaki problémás bőrrel rendelkezik, nem ajánlom az alapozó használatát, mert félő, hogy csak még jobban felhívja a figyelmet az eltüntetni kívánt hibákra. Az alapozás lényege, hogy az arcunkat „egyszínűvé” varázsoljuk. Hiszen a szemhéjunk kicsit sötétebb, az esetleges apró gyulladások kicsit pirosabbak.
- Fontosnak tartjuk hangsúlyozni, hogy a sötét szemhéj, a szeplő, az anyajegy nem számítanak szépséghibáknak! Ennek ellenére alapozáskor ezek halványítására törekszünk. Amennyiben szükséges, korrektorral világosíthatjuk a szem alatti területet, illetve a felső szemhéjat, még az alapozás előtt. A korrektorral nagyon óvatosan kell bánni.
- A jó minőségű korrektorok anyaga igen tömény, és akárcsak az alapozókra, a korrektorokra is vonatkozik a mondás: a kevesebb néha több!
- Ha túl sok korrektort teszünk a szemünk alá, megülhet az apró ráncokban és kiemeli azokat. Hiszen a világos kiemel.
- A vastag réteg smink nagyon természetellenesnek és akár nevetségesnek tűnhet. Ha eltúloztuk akár a korrektor, akár az alapozó mennyiségét, akkor inkább szedjük le és kezdjük előről. Csak amikor már tökéletesnek érezzük és szinte láthatatlannak, akkor rögzítsük hangyányi áttetsző, finomszemcsés púderrel.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez