A reform táplálkozás aranyszabályai
Ha szeretnénk egy kicsit egészségesebben táplálkozni, akkor első lépcsőben érdemes odafigyelni néhány apróságra.
1. A szervezet hajnaltól délig tartó tisztulási folyamatát bőséges folyadékbevitellel, illetve gyümölcsök fogyasztásával segítsük. Lehetőleg ebben az időszakban csak gyümölcsöket fogyasszunk.
2. A gyümölcs frissít, a gabona táplál, a zöldség tisztít. Ezért reggel a gyümölcs, délben a gabona, este pedig a zöldség domináljon étkezésünkben.
3. Egyszerre csak egyféle gyümölcsöt fogyasszunk, és két gyümölcsétkezés között tartsunk legalább fél óra szünetet.
4. Naponta 2 liter folyadék fogyasztása javasolt (kb. 2 óránként). Sómentes étrend mellett 1,5 liter is elég. A nyers gyümölcsök és zöldségek a magas víztartalmuk miatt beszámíthatóak az elfogyasztott folyadékmennyiségbe.
5.Az étkezés előtt fél órával elfogyasztott folyadék megalapozza a jó emésztést, míg az étkezés közben, illetve a közvetlen utána fogyasztott folyadék megzavarja az emésztési folyamatot (felhígítja az emésztőnedveket).
6. Frissen facsart gyümölcs- és zöldségleveket fogyasszunk. Közvetlen fogyasztásra és akár főzés céljára is „tiszta” vizet használjunk (forrásvíz, alacsony ásványi anyag tartalmú ásványvíz, pí-víz). Igyunk gyógynövényből készített teákat, méz, citromlé és egyebek hozzáadása nélkül testmeleg hőmérsékleten.
7. Lehetőség szerint használjunk erjedésgátló fűszereket, melyek segítségével csökkenthető a tökéletlen emésztés során a belekben keletkező mérgező anyagok mennyisége. Gyümölcsökhöz szegfűszeg és fahéj, gabonafélékhez édeskömény, ánizs és pirospaprika, krumplihoz köménymag.
8. Kiemelten fontos az alapos rágás!
9. A tökéletes emésztéshez félig telt gyomor az ideális, ezért ne jóllakni akarjunk, hanem megelégedni.
10. Minden étkezéshez fogyasszunk nyers táplálékot is. A teljes táplálékbevitelünk legalább fele friss gyümölcs és zöldség legyen.
11. Étkezések között várjunk 4-5 órát.
12. Ügyeljünk a napi rendszeres széklet meglétére.
13. Nyugodt körülmények között együnk. Kerüljük a kapkodva és stresszes állapotban történő táplálkozást.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez