A jó házasság szabályai
Már azt a képletet is kidolgozták, amellyel a férfiak és a nők könnyedén ki tudják számolni, hogy mikor lenne ideális megházasodniuk. S bár az elmúlt évtizedben rohamosan csökken a házasodási kedv, azért még mindig sok szerelmes pár dönt úgy, hogy papíron is összekötik az életüket. S bár a jó házassághoz tuti recept nincs, azért egy-két szabály segíthet.
1. Megfelelő partner
A statisztikusok szerint azok körében legkevesebb a válás, akiknek a párjukkal azonos a neveltetése, humorérzéke, továbbá a morális és a vallási elveik megegyeznek.
2. Közös célok
Két ember, aki összeköti az életét, mindenképpen rendelkezzen közös céllal: ilyen cél lehet például a jövőbeni családtervezés. S bár a hasonló értékrend az élet minden területén fontos, a gyereknevelésben a leglényegesebb. (A közös gyermek a legjelentősebb kihívás, amit egy kapcsolat kaphat. A gyermekvállalás, illetve - nevelés az öröm mellett, lemondásokkal is jár.)
4. Egyenlőség
Egy házassággal járó feladatokat a párok együttesen viseljék. Mivel manapság már a nő is dolgozik, így a legtöbb családban már lejárt annak az ideje, hogy a férfi dolgozik és eltartja a családot, a nő pedig kiszolgálja urát.
4. Figyeljünk a pénzügyekre
Egy házasságon belül több féle lehetőség van a pénzügyek kézben tartására: lehet közösen kezelni a családi kasszát, de manapság elfogadottá vált az is, hogy a felek külön osztják be a saját keresetüket.
6. Beszélgetés
Házasságon belül nem működik a struccpolitika: egy-egy sérelmet nem szabad hónapokig cipelni. Ha viszont valamit egyszer átbeszéltünk azt utána zárjuk le, egyszer és mindenkorra. Házasságon belül egyébként is mindig időt kell szakítani a beszélgetésre. Ilyenkor nem csak a gyerekről érdemes beszélni, hanem rendszeresen meg kell osztani egymással a gondolatokat, gondokat.
7. Rosszban
A házassági eskü során jóban-rosszban fogadtunk hűséget. A szerelmesek azt szokták mondani, hogy “amíg együtt vagyunk, bármi történhet, nem számít”. Ha tehát a másiknak problémái vannak, akkor együtt találjunk rá megoldást. A jó házasság csapatmunka, keményen meg kell dolgozni érte.
8. Figyelmességek
Egyszerű gesztusok kellenek, amelyek elárulják, mennyire becsüli valaki a partnerét. Ha már van gyerek, akkor se hanyagoljuk el a másikat!
9. Szexuálitás
Tény, hogy tudomásul kell venni, hogy a szerelmi életük az idő múlásával változik. Viszont az is tény, hogy az idő előrehaladtával még ugyanolyan örömteli lehet az együttlét a másikkal, mint a megismerkedéskor. A legtöbb ember képtelennek érzi, hogy beszéljen párjával a szexről, pedig házasságon belül is fontos, hogy a társak nyitottak és érzékenyek maradjanak a másik szexuális igényeire.
Matematikai képlet az ideális házassághoz
Tavaly angol matematikusok statisztikai adatok alapján kidolgozták azt a képletet, amellyel a férfiak és a nők könnyedén ki tudják számolni, hogy mikor lenne ideális megházasodniuk. Ha tehát még nem vagy házas, akkor a következő képlet segíthet, hogy mikor érdemes házasodnod.
Első lépés: ki kell választani azt a legkésőbbi életévét, amikor házasodnál, ez a szám: n.
Második lépés: ki kell választani azt a legkorábbi életévét, amikor megállapodnál, ez a szám: p.
Harmadik lépés: Az n-ből ki kell vonni p-t, majd az eredményt 0,368 ezreddel kell megszorozni.
Negyedik lépés: a megszorzott eredményt hozzá kell adni a p-hez, így kapod meg azt a végeredményt, amely megmutatja, hogy mikor érdemes házasodnod.
Beszéljenek a számok
A KSH júniusi adatai szerint a házasságkötések számának az elmúlt fél évben észlelt emelkedő irányzata megtorpant, mivel márciusban 3,2 százalékkal kevesebb házasságkötés történt, mint egy évvel korábban. Az áprilisi adatok lényegében megegyeznek az egy évvel korábbival. Összességében azonban a 2011 első négy hónapjában regisztrált 6.247 házasságkötés még mindig 113-mal, azaz 1,8 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit - írták.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez