A Bermuda háromszög rejtélye
Több mint ötven hajó és húsz repülőgép tűnt el nyomtalanul az elmúlt száz évben az Ördög háromszögének is nevezett területről. Senki sem tudja megmondani, pontosan mi is lett a járművek sorsa.
Évente nyolcezer, vagyis havonta háromszáz, naponta huszonhárom vészjelzés érkezik a parti őrséghez. A szerencsétlenül járt légi vagy vízi legénység csupán néhány jelet hagyhat maga után, őket és a roncsok nagy részét sohasem találják meg. A rejtélyes események helyszínét harmincöt évvel ezelőtt egy újságíró keresztelte el Bermuda- háromszögnek. A terület az Atlanti- óceán floridai partjaitól a Bermuda-szigetig, a Puerto Ricó-i partvidékig, a Bahama-szigeteken keresztül vissza a floridai kikötőkig terjed. A halálos háromszög legalább 800 ezer négyzetkilométernyi óceándarabot foglal magába.
Ufók és mélytengeri szörnyek: Amikor az ember nem talál érthető magyarázatot, fantáziálni kezd. A hetvenes években az terjedt el, hogy egy hatalmas polip rántja a mélybe a hajókat. Néhány bennfentes titokzatos csatornára gyanakszik, mely más dimenzióba vezet. Mások azt állítják, hogy a Napból érkező különleges sugarak okozzák a tragédiát, a hajótöröttek pedig az elveszettnek hitt földrészen, a víz alatti Atlantiszon találnak menedéket.
Különleges időjárási viszonyok: A legreálisabb elképzelések a térségben uralkodó időjárási jelenségekre utalnak, melyek bármelyike elsüllyeszthet egy olajszállító hajót vagy vízbe taszíthat egy bombázó repülőgépet.
Mágneses vihar: A repülőgép és a hajó iránytűi, elektromos berendezései használhatatlanná válnak. A tudósok a jelenséget az űrhajók kilövésénél már tudják kezelni.
Légköri zavarok: Nincs olyan pilóta, aki ne találkozott volna ezzel a teljesen hétköznapi jelenséggel. Tiszta, szép időben is megtörténhet, hogy a gép hirtelen úgynevezett légzsákba vagy lyukba kerülve akár négy-ötszáz métert zuhan.
Félelmetes erejű helyi viharok: A Bermuda- háromszög területén találkozik a tropikus és a sarki hideg levegő. A kétfajta hőmérséklet összecsapásakor nyári viharokhoz hasonló jelenség alakul ki. A nyílt óceán felett a vihar életveszélyes hurrikánná válhat. Ezeket a műholdas megfigyelőket már előre jelzik. A kisebb, de annál erősebb tornádók viszont kiszámíthatatlanok.
Elektromos viharok: A hatalmas vízterületen elektromos kisülések jöhetnek létre, amelyek könnyen megbéníthatják a kommunikációs rendszert. A viharok pillanatok alatt felkorbácsolják a nyugodt tengert, az utazót minden irányból emeletnyi hullámok veszik körül. A sokszor halálos égi színjátékot a tengerészek Szent Elmo tüzének nevezik.
Óceánfenék: A szárazföldhöz közeli partvidéken sekélynek nevezhető az óceán. Itt könnyen nyomára bukkannak egy roncsnak. A parttól távolodva több tízezer méteres mély árok és medencék találhatók. A roncsokat lehetetlenség felkutatni. De kevés hajót vagy repülőgépet rejthet az óceán, mert a Golf- áramlat hamar elhordja, szinte szétporlasztja a maradványokat.
Kámforrá vált járművek: Hajónaplója szerint, már Kolumbusz is tapasztalta a Bermuda- háromszög jelenségeit, de ő szerencsével járt. Négyszáz évvel később, 1892-ben egy teljesen ép, elhagyott hajót találtak. A Mary Celeste utasai valószínűleg félelmetes viharba kerülve a menekülésbe látták a túlélés esélyét. A hajó mentőcsónakjai és az utasokat sohasem találták meg. A szellemhajónak is nevezett Mary Celeste esete után terjedt el a víz alatti földrész legendája. A hisztéria az 1945-ben nyomtalanul eltűnt hat amerikai repülőgép esete után kezdődött. A Flight- 19 repülési gyakorlat öt bombázógépe rutinfeladatokat hajtott végre. A keresésükre induló felderítő gépnek szintén nyoma veszett. A hat jármű és a huszonhét fős legénység sohasem tért vissza a támaszpontra. A szakemberek szerint emberi és műszaki hibák sorozata okozta a tragédiát. Ennek ellenére a legelképesztőbb tudományos- fantasztikus történetek járják be még ma is a világot. Az amerikai tengerészeti hivatal közleményében is azt állította, hogy a bombázók eltűntek, „mintha csak a Marsra repültek volna”.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez