Valóban készen állsz egy kapcsolatra?
Hiába gondoljuk sokszor úgy, hogy már nyitottak lennénk arra, hogy valaki komolyabban az életünk részévé váljon, vannak olyan helyzetek, amikor jobb nem erőltetni a randizást. És hogy miből tudhatod, hogy még nem ártana rápihenned arra, hogy fejest ugorj egy kapcsolatba? Ha a felsorolt jelek közül többet is tapasztalsz magadon, akkor lehet, hogy nem ártana pihentetned a dolgot.
#1. Jobban foglalkoztat, hogy megtaláld a ’tökéletes partnert’, minthogy saját magadon dolgozz
Persze, ha mindenhol boldog párokat látsz a tavasz beköszöntével, akkor nem csoda, ha te is elmélázol azon, hogy vajon mikor kopogtat a te ajtódon is a szerelem. De az élet több annál, minthogy folyton csak arra várj, hogy megjelenjen Mr. Tökéletes, nem beszélve arról, hogy hibátlan emberek és kapcsolatok nem léteznek, tehát felesleges azon kattognod, hogy mikor sodor az élet az utadba egy olyan férfit, akivel minden szuper könnyű lesz. Néha ugyanis egyáltalán nem lesz tökéletes, sőt. Ne pazarold az összes energiád arra, hogy olyasvalakit keresel, akinek minden tulajdonságától megremeg a térded, hanem inkább próbálj meg saját magad lehető legjobb verziója lenni.
#2. Keresed önmagad és rengeteg megvalósításra váró cél lebeg a szemed előtt
Utazni akarsz és világot látni? Saját vállalkozást alapítanál vagy éppen meg akarsz tanulni spanyolul? Ezzel egyáltalán semmi baj nincs, sőt! Az, hogy próbálod kitalálni, hogy mik azok a dolgok, amik igazán boldoggá tesznek, csak közelebb repítenek a valódi önmagadhoz, akivel életed legtartósabb kapcsolatában veszel részt, szóval ne sajnáld magadtól az énidőt!
#3. Arra vársz, hogy valaki megmentsen
Hidd el, akármilyen romantikusnak tűnik, hogy majd valaki kihúz a problémáidból, egyáltalán nem az. Ha boldogtalan vagy és nem tudsz valamit leküzdeni, akkor egy kapcsolat sem tudja hosszútávon megoldani a problémáidat. Nem várhatod el a másiktól, hogy a te hősöd legyen, és nem is hibáztathatod azért, ha csak ideig-óráig képes kihúzni téged a nehézségek vasmarkából.
#4. Meg akarsz menteni valakit
És ez fordítva is igaz. Nem tudsz megváltoztatni vagy helyrehozni valakit, aki össze van törve. Hidd el, ez nem a te feladatod. Ha valakit ki akarsz húzni a rossz szokásainak spiráljából, vagy meg akarod változtatni őt, akkor nem egy potencionális társat, hanem egy projektet látsz benne. Mindenki képes valamennyit változni, de csak a saját tempójában és a saját maga útján, ezt el kell fogadnod.
#5. Még mindig gyakran beszélsz az exedről
Sajnos vannak olyan körülmények, amik nem a te hatásod alatt állnak, mint például, hogy mikor törték össze a szíved és mennyire vagy túl már a dolgon. Sokszor hiszi azt az ember, hogy már túllépett a szívfájdalmon és képes egy új kapcsolatba vetni magát, majd aztán meghall egy régi közös számot a rádióban, vagy hasonló parfüm illatát érzi a villamoson, és belül összezuhan. Ne használj arra valakit, hogy elfelejtesse veled a másikat, akit még mindig szeretsz, hanem inkább adj időt magadnak!
#6. Nem tudod beismerni, ha hibáztál
A komprumisszumkészség a kapcsolatok egyik legfontosabb alapköve. Ha azonban úgy gondolod, hogy mindig téged illet az utolsó szó, és mindig neked kell, hogy igazad legyen, akkor nem árt átgondolnod, hogy okos lépés-e belevetni magad egy kapcsolatba.
#7. Érzelmileg totálisan zárkózott vagy
A falaidat olyan magasra emelted, hogy néha te sem látsz ki mögülük. Képtelen vagy arra, hogy a bizalom legkisebb jelét mutasd a másik felé, és ha az nem ír vissza egy órán belül, máris worst case scenario-k kergetik egymást a fejedben, hogy most vajon mit rontottál el. Ha nem tudod igazán magad adni egy kapcsolatban, mert attól félsz, hogy hanyatt homlok menekülnek majd el tőled, akkor nincs is értelme az egésznek, hiszen a másik nem tudja, hogy ki az, aki szemben áll vele és így sokkal kisebb eséllyel szeret beléd. Egy egészséges kapcsolatban azonban két ember felvállalja a kockázatot és együtt törekszik a fejlődésre.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez