Traumás kötődésből sosem lehet egészséges kapcsolatot építeni
Sokszor nehéz meghatározni azt, hogy valóban szerelemről vagy traumás kötődésről beszélünk egyes párkapcsolatok esetében. Például, ha folyton ugyanazokat az ördögi köröket futjátok, szakítotok, majd újra összejöttök, de a dolgok egy kicsit sem változnak, akkor érdemes elgondolkodni, hogy valóban a mély érzelmek tartanak-e titeket össze. Az is intő jel, ha képtelen vagy a másik nélkül normálisan funkcionálni.
Ezeket az égbe kiáltó jelzéseket sokszor az általunk valósnak vélt szerelem miatt figyelmen kívül hagyjuk. Azonban nem árt meglátni a red flag-eket, még akkor is, ha elsőre azt gondolod, hogy tényleg szerelmes vagy. Néha reálisan kell nézni a kapcsolati metódusokat, és választ kapunk azokra a kérdésekre is, amelyekkel nem lesz könnyű szembe nézni.
Ha az alábbiakban felismered a jelenlegi kapcsolatodat, akkor talán traumás kötődésről van szó.
Teljesen függsz a párodtól
Nem bízol önmagadban és szinte teljesen elveszettnek érzed magad egyedül, csak akkor vagy újra komfortosan, ha melletted van a partnered. Bizonyos értelemben talán úgy is érezheted, hogy képtelen vagy működni anélkül, hogy ne támaszkodnál rá. Olyan érzés, mintha függő lennél.
Amikor a másik nincs a közelben, úgy viselkedsz, mint egy függő az önmegtartóztatásban.
Sok benne a hiba
Annak ellenére, hogy ragaszkodsz a szerelmetekhez, valójában sok viselkedésbeli vonása teljesen kiborít és taszít téged. Gyakran azon tűnődsz, hogy vajon miért is kötődsz ennyire érzelmileg egy olyan személyhez, akinek a jelleme ennyire eltér a tiédtől.
És ez az érzés általában nem a szakítás gondolatát idézi elő benned, sokkal inkább azt, hogy megpróbáld megváltoztatni őt. Úgy gondolod ez majd megerősíti a kapcsolatotokat. Magadban keresed a hibát és úgy véled, talán ha együttérzőbb, empatikusabb vagy kedvesebb lennél hozzá, akkor más lenne a helyzet. Klasszikus önámítás.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez