Tőzegáfonya, a nők csodaorvossága
Ez az apró bogyós növény igazi csodaszer, gyógyhatását az orvostudomány már évezredek óta felhasználja. Az alternatív gyógymódok ma reneszánszukat élik, ezért a tőzegáfonya számtalan egészségügyi előnyét is egyre szélesebb körben támasztják alá a kutatások. Rokona a fekete áfonyának, és sokan keverik a vörös áfonyával, az angol nyelvben még az elnevezés is azonos, mindkettőt cranberry-nek hívják.
A gyógyító erő az érett gyümölcsben rejlik, és leginkább a húgyutakra gyakorolt potenciális antibakteriális hatásáról ismert, vagyis természetes antibiotikumként képes gyógyítani a húgyúti fertőzéseket, és megakadályozza azok ismételt kiújulását. A növényi kivonat olyan hatóanyagot tartalmaz, amely képes meggátolni a kórokozók gazdasejten való megtapadását, így azok be sem tudnak jutni, nem alakulhat ki fertőzés. A felfázás problémája sok nőt érint, ezért nagyon fontos, hogy a baktériumok minél hamarabb távozzanak szervezetből, és ne legyen idejük szaporodni. Különösen szexuális együttlét után fontos a mielőbbi vizeletürítés, ugyanis a közösülés során, a bőrön normálisan is jelenlévő baktériumok könnyen feljutnak a nők rövid húgycsövén keresztül.
A tőzegáfonyát az antibiotikumok alternatívájaként lehetne alkalmazni, fontos megjegyezni azonban, hogy akut fertőzések idején nem helyettesíti az antibiotikumokat, csupán azok kiegészítője lehet!
Ismerjük meg e szupernövény további gyógyhatásait!
1. A szívvédő tőzegáfonya. Az áfonya az egyik legbiztosabb természetes gyógyszer az infarktus elkerülésére, illetve annak gyógyítására. Azok számára, akik bármilyen érrendszeri, koszorúér- vagy egyéb, a szívvel kapcsolatos betegségben szenvednek, ajánlatos a tőzegáfonya rendszeres fogyasztása. Rendkívüli gyógyító erejét annak köszönheti, hogy nagyon magas a kálium- és érvédő festéktartalma. Stabilizálja a szívritmust és védi az ereket.
2. Egészségvédő festék a tőzegáfonyában. Festékanyagaiban fontos bioaktív vegyületek találhatók, ezek erőteljes antioxidáns vegyületek, azaz védenek a sejtkárosodás és a rák kialakulása ellen. Gyümölcssavakat, cukrot, pektint, cseranyagot, vitaminokat is nagy adagban tartalmaz. Az áfonya gyümölcse jelentős A-vitamin-tartalma révén segít a farkasvakság kezelésében. Kiemelkedően magas a káliumtartalma, továbbá kalcium, vas, magnézium, mangán, cink, kén, foszfor, és C-vitamin is található benne.
3. Lázas megbetegedések esetén segít. Influenza idején is jó szolgálatot tesz a tőzegáfonya, mert magas vitamin-és ásványi anyag tartalma aktiválja az immunsejteket, így hatékony segítség a kórokozók leküzdésében.
4. Nincs többé kiütés, csak gyönyörű bőr. Mivel a bőrbetegségek egy része a máj és az emésztőszervek működésével függ össze, fontos, hogy mit eszünk, ez adja a vér állapotát. A tőzegáfonya jó vértisztító, így enyhíti az ekcémás, pikkelysömörös, kiütéses bőrtüneteket
5. Érvédő hatású. A tőzegáfonya minden olyan betegségre hatásos, ami a kapillárisokkal van összefüggésben.
6. Élesebb látás. A szürkületi vakság, a szürke hályog és a magas vérnyomásból eredő látási zavarok hatékonyan enyhíthetők a tőzegáfonya rendszeres fogyasztásával.
Az optimális gyógyhatás eléréséhez napi 2-szer 400 mg tiszta, kemikáliáktól mentes, természetes gyümölcskivonat szükséges. Egy kapszula egyenértékű napi 8-9 pohár koncentrált tőzegáfonyalé gyógyító erejével. A tőzegáfonya koncentrátumnak semmilyen ismert mellékhatása nincs, gyermekeknek, terhes és szoptató anyáknak is nyugodt szívvel ajánlható. Használjuk ki tehát a tőzegáfonya szupererejét, nem csak húgyúti problémákra.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez