Tévedni emberi dolog, hibázni viszont szinte kötelező
Talán furcsán hangozhat, de hibázni kell. Szükségszerű, legalábbis akkor, ha fejlődni és erősödni akarunk. Olykor hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy talán másképp kellett volna döntenünk bizonyos helyzetekben. Ugyanakkor mikor és hogyan tanultuk volna meg azokat a fontos dolgokat, amik a fejlődésünket szolgálják, ha nem ezekből a ballépésekből?
Nincs B-terv
Hihetetlen, hogy sokan még mindig nem készülnek „B- tervvel” arra az esetre, ha az eredeti terveik nem működnének. Biztonsági háló nélkül terveznek, és teljes gőzzel haladnak előre egészen addig, amíg bele nem buknak egyszer. Ha kudarcot vallanak, nem tudnak visszanyúlni azonban semmihez, hogy legalább kevésbé fájdalmas legyen a rossz lépés.
Én a magam részéről, hiszek a B-terv készítésében, még akkor is, ha emiatt sokan biztonsági játékosnak tartanak. Túl sokszor hibáztam már ahhoz, hogy megtanuljam, sosem árt egy másik opció arra az esetre, ha az eredeti terv balul sülne el.
Azt gondolod, hogy mindent tudsz
Természetesen egyikünk sem tud mindent. Lehetetlen is lenne. Vannak azonban olyan emberek, akik képtelenek elfogadni, ha valaki más perspektívából közelít meg valamit, mint ők. Emiatt csak és kizárólag a saját fejük után mennek. Aminek olykor az az eredménye, hogy tévedni fognak és elbaltázzák azt, amit szerettek volna, és amiről szikla szilárd meggyőződésük volt.
Ez egy olyan hozzáállásbeli hiba, amit azonban nem baj, ha elkövetünk, hiszen az élet úgyis az orrunkra koppint, hogy hékás, nem is vagyunk mi olyan okosak, mint hittük.
El kell fogadnunk azt a tényt, hogy a születésünktől a halálunkig tanulunk. És még a felnőttek is tanulhatnak a gyerekektől. Szóval, menj előre, és tanulj meg néhány kemény leckét és fontos dolgot az életről.
Mindenre igen-t mondani
Vannak, akik félnek nemet mondani...sajnos. Farkas hiba! Ugyanis azzal, hogy mindig mások kedvébe akarsz járni, beleesel egy ördögi körbe, ahonnan sokkal nehezebb lesz kimásznod, mint gondolod.
Ha mindenre igen-t mondasz, akkor piszok gyorsan kimeríti az energiatartalékaidat. Ne feledd, amikor éppen nekik segítesz megvalósítani a prioritásaikat, a sajátjaidról lemondasz.
Tehát, persze mondj igen-t, de egy idő után tanulj meg nem-et is mondani,
Toxikus kapcsolatok
Oh, igen...valószínűleg most felmerül benned, hogy micsoda marhaság azt tanácsolni, hogy tapasztald meg a mérgező kapcsolat dinamikáját, de nagyon fontos leszögezni, hogy az ilyen történetekből tanulsz a legtöbbet. Tapasztalatból mondom, hogy a legtanulságosabb és legtraszformálóbb kapcsolatom egy nárcisztikus személlyel volt. Ennek köszönhetem, hogy ma már én is sokkal jobban figyelek a korai figyelmeztető jelekre és az is, hogy sokkal jobban kijelölöm a saját határaimat.
Szóval egy szó, mint száz, azért hibázunk, mert emberek vagyunk, és hidd el ez így van jól. A legfontosabb azonban az, hogy mindig megtanuld a leckét a hibáidból, hogy legközelebb ne kövesd el újra.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez