Testbeszéd hibák, melyekről jobb lenne leszokni
A kommunikációs készségünk és az érzéseink kifejezése egyike azon képességeinknek, melyek elkülönítenek minket, a többi élőlénytől. Csak mert képesek vagyunk kommunikálni egymással, nem jelenti azt, hogy helyesen is csináljuk. A testünk nem mindig közvetíti helyesen az érzésünket és emiatt sokszor félreérthető jelzéseket küldünk a környezetünknek. Tudtad, hogy az agyunk sokkal gyorsabban veszi a nonverbális jeleket, mint a verbálisakat?
Mindannyian elkövetjük ezeket a tudattalan hibákat, de egy kis odafigyeléssel összehangolhatjuk az érzéseinket a testbeszédünkkel. Ezeket a szokásokat, jelzéseket nem egyszerű hátrahagyni, hiszen sok mozdulat személyessé vált, berögzült, mégis érdemes törekedni rá, ha nem akarjuk, hogy félreértsenek minket.
Hagyd abba a hajad csavargatását
Különösen a nők hajlamosak játszani a hajukkal. A hajjal való játszadozásnak sok jelentése van, mint például a bizonytalanság, gyermeteg félszegség, idegesség, tetszeni akarás, feszengés. A hajcsavarás azt is jelezheti, hogy unatkozunk és ez igen csak elbizonytalaníthatja tudat alatt a beszélgető partnerünket.
Zárt karok
A mellkas felett összekulcsolt karok egyértelmű jelentése az, hogy nem vagy nyitott. Zársz. Nem érzed magad biztonságban (átöleled saját magadat) Ezzel a testtartással azt közvetíted a partnerednek, hogy hiába közeledne zárt ajtók előtt toporog, nem bízol benne, nem fogod beengedni és így tudat alatt ő is inkább hátrébb fog lépni tőled.
Kézjátékok
Sokan a felgyülemlett energiát (stressz, izgalom) a kezükkel vezetik le beszélgetés közben. Mutogatnak, csapkodnak, kopognak a körmükkel az asztalon. Ez bizonytalanságról árulkodik, ha magabiztosságot szeretnénk sugározni, ne tördeljük, ne kulcsoljuk össze a kezünket. A zsebre tett kezek azt üzenik a tudattalan agynak, hogy rejtegetünk valamit. A zsebből kiálló hüvelykujjak viszont a magabiztosság és az önbizalom egyik jele. A hadonászás olyan, mintha támadóan lépnél fel a másik emberrel szemben vagy mintha elakarnád vágni a kettőtök közötti kommunikációt.
Mogorva arc
Vannak olyan emberek, akik képtelenek mosolyogni. Ezekről az emberekről azt hisszük, hogy szomorúak, kedvtelenek pedig legtöbb esetben nem igaz, csak az arcuk még sem képes megfelelően kommunikálni belső kiegyensúlyozottságukat. Ne felejts el mosolyogni, amikor kapcsolatba kerülsz az emberekkel.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez