Téli napozás és formálódás
Hallottál már alakformáló szoláriumokról? Meglehetősen kételkedve próbáltuk ki, de megérte!
Körülbelül 12-15 éve terjedtek el Magyarországon a szoláriumok. Először még egyszerűbb technológiák hódítottak, volt olyan szalon, ahol forogni kellett, mert egy ágyra erősítették rá a mű napfényt biztosító panelt. Aztán a gépek, a csövek fejlődésével felröppentek a rémhírek, a szolárium rossz, a barna bőr nem egészséges, és a valós veszélyekről szóló hírek: bőrrákot okoz a túl sok káros UV fény, sok anyajeggyel rendelkezők pedig nem is használhatják a barnító ágyakat. Alábbhagyott a mesterséges UV-barnulás, népszerűek lettek az önbarnító krémek, valamint a később megjelent permetek, amelyekkel olyan színt lehet elérni, mint egy kéthetes trópusi nyaralás alatt.
Káros, vagy egészséges?
Jó tudni, hogy a szolárium alapvetően, ha normális keretek között használjuk, nem káros. Télen a korai sötétedés és az időjárás viszontagságai miatt nagyon kevés napfényt tud elraktározni a szervezet, ami miatt lecsökken a D-vitamin szint. Ezt pedig a táplálkozáson kívülleginkább mértékletes napozással tudod fenntartani, de ez télen ugye kivitelezhetetlen. Ilyenkor igazán jól jön a szolárium..
EU szabályok, nincs leégés
A gépek és csövek fejlesztésénél új szempontokat is figyelembe kell venni, amióta az Európai Unió szabályok közé terelte az UV-kibocsátás teljesítményét. Ez azon EU szabályok egyike, aminek örülhetünk, hiszen tényleg egészségünk érdekében született. Annyit kell tudni a 0,3 W/m2 teljesítményű gépekről, hogy szinte képtelenség leégni a napozás után. Amíg régen előfordult olyan, hogy csőcsere után már 5-6 perces szolizástól is rák vörös lettél, addig az új gépekben 10-15 percet is simán napozhatsz, a bőrödnek nem esik baja.
Alakformálás és barnulás, együtt?
Már néhány hónapja hallottunk a különleges rázós, álló szoláriumokról, de valahogy nem jutottunk el a kipróbálásig. Nem újévi fogadalom, de bizony elmentünk, és megnéztük, hogy mit takar a Vibro Trainerrel felszerelt barnítógép. Senki ne képzelje azt, hogy edzeni kell a kabinon belül,mert a gép elvégzi a dolgát, te csak lazítasz és barnulsz, miközben a speciális talapzat rezgeti a tested. Három program közül választhatsz: Fitness, Wellness és Relax. Ahogy belépsz a kabinba, három, számokkal jelölt tappancspárt látsz, ezek a pozíciók, amik közül változtatnod kell. Érdekes, mert a pozíciók tényleg másképp mozgatják meg a testet. Hol a hasadon érzed a vibrációt, hol a csípődön, hol a combokon és térdközelben. 12 perc után annyi elmondható, hogy ez a „masszázs" nagyon jót tesz a bőrnek, a lelassult anyagcserének, a nyirokrendszernek. A szolizást követően vidáman és energikusan távozol majd. Felrázó élmény.
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez