Steiner Kristóf túlélte
Ma már azt is tudja, hogyan lehet akár hónapokon át erdei gombákon, bogyókon és más ehető növényeken élni.
Steiner Kristóf saját bőrén tapasztalta, mennyire fontos szerepe van az emberi találékonyságnak, amikor néhány hete Izrael északi részén egy túlélőkurzuson azt is megtanulta, hogyan lehet akár hónapokon át erdei gombákon, bogyókon és más ehető növényeken élni. Az egykori képernyősnek korábbról is van túlélős tapasztalata, hiszen a Celeb vagyok, ments ki innen! című realityben is szerepelt.
Még a havat is bírja
„A műsor során az egyik legtrükkösebb megoldásom az volt, hogy babot pirítottam egy lábosban a tűz felett, alaposan megsóztam, és snackként ropogtattuk. Bár akkoriban mindenkinek nagyon bejött, nem hiszem, hogy bármelyikünk szívesen nassolna effélét az itthoni kényelemben. Ám ennél sokkal durvább volt, amikor már napok óta alig ettünk és nekem az egyik bátorságpróbán egy nyers disznószemet kellett elfogyasztanom azért, hogy egy kiadós vacsorát nyerjünk a társaimmal. Annak fényében, hogy négy éve vegán vagyok, ezt ma már biztosan nem tenném meg” – tudtuk meg Kristóftól.
Kőkorszaki módszerekkel nevel az életben maradásra Ray Mears, A vadon táplálékai című műsorban (DoQ, péntek 22:00 óra). A világjáró szakács Ausztrália és Nagy-Britannia elfeledett zugait járja be, és az archeológiai leleteket tanulmányozva jár utána, hogy élhetők túl a természet legszélsőségesebb kihívásai. A fák kérgében élő férgek elfogyasztása például az egyik ismert módja a vadonban való boldogulásnak, de Mears a végére jár annak is, hogy maradtak életben a britek a jégkorszak után vízi birodalommá alakult hazájukban. A felfedezésben társa Gordon Hillman professzor, akivel megmutatják azt is, hogyan kell lándzsával halászni vagy gödörben szarvast sütni.
Mears nem imádkozni térdelt le, ő tudományos alapon éli túl a kreált megpróbáltatásokat
Ropogtatnivaló sült babból vagy sós vízbe mártott kókuszból, esetleg egy jó szarvas sütés a kertben ásott gödörben – nem árt megjegyezni! Ki tudja, lehet, hogy egyszer kedvet kapsz hozzá?
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez