Sem a bombariadó, sem Puzsér nem okozott pánikot a Cometen!
Délutáni bombariadó, Puzsér Róbert megszokott kirohanása, mégis ment minden a maga útján. A Nemzet Csótánya mint díjátadó, remek showelemek, és lelkes tinik. Viva Comet testközelből!
A rutintalan né
ző, mert a sorok írója egészen más irányból érkezik meglepődik a híren, miszerint már délután ki kell üríteni az Arénát egy gyerekes vicc miatt, és mégsem nézhetnek ki a táncosok túl megszokottan fellépőruháikban az utcán, hacsak valaki nem veszi ezt is reklámfogásnak. Nagyon is nem az. Így persze csúszik egy félórát a program, de ami bejöhet, talán a gördülékenység, és hogy a Puzsér szerint reklámok közt kitöltő rést jelentő produkciók között azért találunk remekül összerakott darabokat is.
Persze az eklektika, meg a kötelező díjátadások egyszerre teszik színessé a programot, a hangzással mindössze annyia baj, hogy a magas fel van tolva az egekbe és beszakad az ember feje, de ki ne hallgatta volna mondjuk nagyon fiatalon így a zenéket. Az, hogy a dobból szinte semmi nem hallatszik, már ami az élő hangszeres kezelést jelenti ez esetben, szinte megszokott. Itthon nem is nagyon várja el az ember, hogy rendesen szóljon minden, amikor ennyire sűrűn szerelik át a színpadot.
Ami bejön, az az Anima Sound System, akikben ott a vibrálás, amolyan másféle stenk, inkább valahol az elektronika, meg a pszichedelika határán. Király Viktor is kilométermagasan kilóg a sorból, meg a Viva hiphop special is jó, és ami meglepő, hogy a sztárvendég Pixie Lott sem szól rosszul, és a maga kislányosságával is belefér a giccs inennső részébe, de talán még a határt sem közelíti.
Ami szemet szúr, az Nagy Feró, de ha a baboskendős évizedket csak kirándulásnak tekintjük, akkor visszatért a régesrég csak disconak nevezett világba, és ha ehhez hozzátesszük, hogy Puzsér Róbert éppen olyan popsztárként osztja ki a fellépőket, mint amilyennek tartja kritikája "tárgyait", meg sem lepődünk a vegyesfelvágott népszerűségén.
Tóth Gabi riposztja talán a legstílusosabb volt, hiszen a könnyek is, a szavak is valódiak voltak, és bebizonyosodott a tétel, miszerint mindegy hogy mit meg hol csinál az ember, ha azt jól teszi, olyan nagy gond nem érheti.
A közönség természetesen inkább azokért lelkesedik, akik mind korban, mind mondanivalóban közel áll hozzá, de mindenképpen érdekes, ahogyan a szülők vigyáznak a hátsó sorokból gyermekeikre.
És ne feledjük el azt sem, hogy Újpest ezen az estén is tarolt, hiszen Majka, Curtis és BLR sorait úgy üvöltötte mindenki kortól, nemtől, mindenféle hovatartozástól függetlenül, mintha kötelezően megtanulandó memoriter lett volna.
A gördülékenység megvolt, talán egy negyedórával volt hosszabb, mint az befogadható, de ha ezt a bombariadó miatti késedelemnek tulajdonítjuk, akár bele is fér.
Mindenesetre érdekes kaland egy ilyen díjátadó.
És aki figyelt Tóth Gabira, az rájöhetett, hogy akár sokkal több is lehet benne.
És ha a pergő is egyszer hallatszik majd élőben, nagyjából zeneileg is a helyén lesz minden.
A díjazottak:
Legjobb videoklip: SP-Maradnék
Magyar könnyűzeéért Díj: Anima Sound System
Legjobb új előadó: Young G.
Legjobb női előadó: Tóth Gabi
Legjobb együttes: Children of Distance
Legjobb férfi előadó: SP
Bokros László
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Szólj hozzá a cikkhez